SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle

Bezpieczne przechowywanie leków i środków czystości w domu.

Zamontuj zamki bezpieczeństwa tam, gdzie trzymane są leki / środki czyszczące. Wyznacz wyznaczone miejsce na środki czyszczące oraz dodatkowe miejsce na lekarstwa.

Trzymaj schowki zamknięte, szczególnie jeśli są w zasięgu dzieci

• Nie zapomnij przenieść leku z powrotem do bezpiecznego miejsca po pracy lub urlopie. Lekarstwa, które została przypadkowo pozostawione w zasięgu dziecka są najczęstszym powodem zatruć dzieci lekami.
• Podobnie, środki czyszczące należy odłożyć na miejsce natychmiast po użyciu. Nie pozostawiaj ich leżących podczas sprzątania.
• Nie pozwól swoim dzieciom bawić się butelkami z lekarstwami. Choć może wydawać się dobrym zamiennikiem grzechotki, spowoduje to jedynie zamieszanie.
Prawidłowo oznakuj lek. Oprócz właściwego przechowywania, leki powinny być również odpowiednio oznakowane. Jeśli to możliwe, staraj się przechowywać go w oryginalnej butelce, aby uniknąć zamieszania. Pomoże to również, gdy przyjdzie czas na podanie leku, ponieważ będziesz mógł postępować zgodnie z instrukcjami.

Inne ważne środki bezpieczeństwa:


• Miej oko na daty ważności. Jeśli przeniesiesz lek do nowego pojemnika, pamiętaj o dacie ważności.
Weź również pod uwagę produkty do czyszczenia na zewnątrz. Należy wziąć pod uwagę nie tylko potencjalne zagrożenia w domu. Produkty takie jak płyn do wycieraczek, środki do czyszczenia basenów i pestycydy również muszą być bezpiecznie przechowywane
• Jeśli zdecydujesz się przechowywać środki czyszczące na zewnątrz w garażu, upewnij się, że są, gdy dzieci nie są nadzorowane.
• Powinieneś kupić bezpieczną szafkę na takie materiały. Nawet po ich zainstalowaniu miej zwyczaj sprawdzania, czy wszystkie szafki / kontenery są szczelnie zabezpieczone.

krainadziecka.net.pl