Upragnione wakacje. Chcemy odpocząć, zregerować się, zrelaksować. Chcemy wrócić do pracy promienni. Trzeba zadbać o skórę. Zakładając, że znamy swój rodzaj skóry spakujmy kosmetyki z odpowiedniej dla naszej skóry linii.

Opalenizna na wakacjach

Zazwyczaj pragniemy choć trochę się opalić, chodzimy na plaże, spacerujemy. Nieodzowny będzie krem ochronny z filtrem UV. Im wyższy faktor tym lepszy. Skóra po latach nam się odwdzięczy za ochronę mniejszą ilością zmarszczek, plam i przebarwień. W kosmetyczce powinna znaleźć się woda termalna w spraju. Od czasu do czasu spryskujemy twarz, szyję i dekolt aby zniwelować napięcie skóry i ją odświeżyć. Po powrocie z plaży oczyszczamy skórę płynem mineralnym, tonizujemy. Tonik, po kremie ochronnym, płynie micelarnym i wodzie termalnej, który winien się znaleźć w kosmetyczce.

Inne kosmetyki

Kolejne to krem pod oczy, krem nawilżający, dezodorant, waciki, dla osób starszych, krem z dużą ilością środków odżywczych witamin. Jeśli planujemy wielkie wyjścia, kolację przy świecach, wieczorki taneczne, randki, koniecznie do kosmetyczki włóżmy tusz do rzęs, cienie do powiek, kredki do powiek, pomadki, lakier do paznokci. Kropką nad „i” będzie lekka woda toaletowa. Woda o lekkim zapachu, nie dusząca. Kosmetyczka to taki przybornik – ratownik dla naszego zdrowia i urody. Nie zapominajmy o nim.

co włożyć do kosmetyczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here