SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

co na obiad dla dzieci
Lifestyle Poradniki

Dzieci, Nastolatki

Jak wszyscy wiemy, dla naszych kochanych smyków nie raz dwoimy się i troimy aby im dogodzić. Lecz pociechy rosną, a wraz z nimi też ich nastrój, który objawia się nie tylko w wyglądzie, ale i też w tym co chcą jeść.
Na co dzień nie zwracamy uwagi na to, co jemy, byle szybko, byle gdzie, byle jak. Dzieci kusi McDonald’s lub KFC, przy rytmie, jaki teraz prowadzimy fast foody zbijają niezłe pieniądze, jednak możemy podawać dzieciom zdrowo, kolorowo i bez konserwantów, i tutaj nasuwa się nam pytanie – co na obiad dla dzieci?
Podejrzewam, że ilu jest rodziców na świecie, tyle byłoby cudownych rad i przepisów.
Jednak chodzi o to aby w danym wieku i rozwoju naszego dziecka zapewnić mu wszystkie minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju, ponieważ ciało i kości rosną wraz z naszym dzieckiem, mózg do pracy i nauki też potrzebuje porcji energii. Do diety naszych dzieci już od pierwszych dni powinniśmy wprowadzać nowe smaki, kolory, białko i mikroelementy niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania organizmu naszego dziecka. Bardzo ważnym, nieodzownym elementem powinny być głównie warzywa, owoce i nabiał.
Podejrzewam, że każda mama wie najlepiej, co jej dziecko lubi i czego potrzebuje na każdym etapie swojego rozwoju, więc zdając się na naszą matczyną intuicję zawsze będziemy robić tak aby obiady i inne posiłki naszych dzieci były zdrowe, bogate w witaminy i minerały. Żyjmy zdrowo i cieszmy się zdrowiem naszych dzieci, zachęcajmy je do zdrowego trybu życia oraz do owoców i warzyw.

boboline.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *