SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Moda

Hiszpańskie fryzury

Moda iberyjska wielkimi krokami wkracza do Polski. W wielu sklepach z odzieżą możliwe jest znalezienie ubrań rodem z Hiszpanii, Portugalii oraz państw ościennych. Trzeba przyznać, że takie zjawisko należy ocenić pozytywnie. Otwarcie na hiszpański krąg kulturowy może przynieść Polakom wiele korzyści, bowiem tamtejsze ubrania są zwiewne i zarazem bardzo eleganckie. Bogata kolorystyka hiszpańskich strojów zdecydowanie pozytywnie rzutuje na nawiązywanie nowych relacji.

Ostatnim krzykiem mody są również hiszpańskie fryzury – zarówno męskie, jak i damskie. Charakteryzują się one lekkością i elegancją. Kobiety, które mają długie włosy, z pewnością docenią nowatorskie metody czesania, jakie stosowane są od dziesiątek lat w Hiszpanii. Wszelkie warkocze, koki oraz inne stylizacje powinny być jednak wykonywane pod czujnym okiem doświadczonego fryzjera. Taki fachowiec może również polecić modne fryzury rodem z gorącej Hiszpanii.

Hiszpańskie fryzury dla mężczyzn

Także mężczyźni ochoczo korzystają z stylizacji hiszpańskich. Coraz częściej spotyka się strzyżenie, które polega na wycięciu ornamentów z jednej strony głowy, natomiast drugą wygala się całkowicie. Jest to kreacja bardzo odważna, dlatego jedynie panowie, którzy cenią sobie wyzwania i nie boją niczego powinni zdecydować się na taką fryzurę. Ważne jest przy tym, że Hiszpanie bardzo często używają żelu lub pasty matującej. Specyfiki tego typu sprawiają, że możliwe jest dowolne ułożenie góry włosów. Jednak w sytuacji, gdy mężczyzna ma sztywne włosy, powinien ograniczyć się do samej brylantyny. Nadaje ona włosom blasku i sprawia, że pod wpływem działania promieni słonecznych fryzura matowieje. Bardzo popularne jest również profilowanie tyłu włosów do trójkąta.

Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim głowa wygląda na foremną, co ma kolosalne znaczenie dla przedstawicieli wyższych klas. Oczywiście w przypadku, gdy mężczyzna nie zdecyduje się na klasycznego hiszpańskiego irokeza, może z powodzeniem zdecydować się na ornamenty po obu bokach głowy.

Zobacz modną fryzurę, czyli kok hiszpański!