SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Lakier idealny do słabych paznokci

Piękne paznokcie to marzenie każdej kobiety. Wiele pań chce, aby były one nie tylko zdrowe i zadbane, ale także wyglądały wyjątkowo. Ten wyjątkowy urok można nadać paznokciom różnego rodzaju lakierami.Lakiery do paznokci mają obecnie przeróżne kolory, wciąż modny jest też ponadczasowy francuski manicure. Można sobie dobrać kolor paznokci do kreacji i makijażu. Jednak tradycyjne lakiery, nawet te najlepsze mają pewną wadę. Zwykle wcześniej czy później zaczynają odpadać. Jeśli szybko się lakieru nie usunie, to paznokcie wyglądają bardzo nieładnie.

Od niedawna pojawiło się jednak rozwiązanie dużo lepsze od zwykłego lakieru. To tzw. lakiery akrylowe

Jednak paznokcie akrylowe kolorowe powinna wykonywać profesjonalistka. Tylko wtedy mamy pewność, że paznokcie będą wyglądać idealnie. To zastrzeżenie wynika z technologii nakładania lakieru akrylowego. Właściwie nie do końca jest to lakier, tylko proszek akrylowy zmieszany ze specjalnym płynem, zwanym liquidem. Tę mieszaninę należy nałożyć na zmatowione płytki paznokciowe. Zbyt wolne nakładanie mieszaniny sprawi, że paznokcie nie będą wyglądały dobrze, ponieważ schnie ona bardzo szybko. To wyklucza także ewentualne poprawki.

Jeśli już jednak zdecydujemy się na paznokcie akrylowe kolorowe, to musimy sobie zarezerwować sporo czasu, nawet około 3 godzin. Warto też sprawdzić, czy manicurzystka jest rzeczywiście dobra w swoim fachu. Lepiej zapłacić nieco więcej i mieć idealne paznokcie.

Jak widać, lakier akrylowy jest dość skomplikowany, więc dlaczego warto go sobie zaaplikować na paznokcie? Otóż paznokcie akrylowe kolorowe są nieco tańsze niż żelowe czy hybrydowe. Poza tym idealnie nadają się do paznokci słabych i zniszczonych, co ma duże znaczenie, gdy zadbane ręce są niezbędne w pracy. Kolejną zaletą lakieru akrylowego jest jego trwałość, gdy praca wymaga częstego kontaktu z wodą.
Tak więc lakier akrylowy na pewno warty jest rozważenia ze względu na swoje niezaprzeczalne zalety, ale musi go koniecznie nakładać osoba przeszkolona.