SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle

Wyciskarka do soku dla każdego

Świeżo wyciskany sok owocowo-warzywny to samo zdrowie. Trzeba przyznać otwarcie, że spożycie świeżych warzyw i owoców jest obecnie zbyt niskie w społeczeństwie, dlatego warto wykorzystywać dostępne alternatywy. Chociaż soki nie dostarczają tak dużej ilości wartościowych witamin i minerałów, co stała forma wykorzystanych produktów, to można nazwać to szybką formą podania, która powinna zaspokoić nawet największych niejadków.

Potrzebujemy do tego jednak narzędzi, które pozwolą wydobyć z surowców soki wysokiej jakości. Chociaż sokowirówki są o wiele częściej wybierane ze względu na niską cenę, to wyciskarka do soku zapewnia lepszej jakości produkt. Jak wybrać odpowiedni model? Biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku opcji, zadanie może być nieco trudniejsze, niż pozornie się wydaje. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Spieszymy z odpowiedziami.

Markowy kontra tańsza alternatywa

Często możemy zauważyć, że tańsze propozycje w supermarketach są niezwykle podobne wizualnie do konstrukcji od najbardziej renomowanych producentów. Jak wygląda mimo wszystko różnica w cenie? Może ona wynosić nawet 2 tysiące złotych! Jakie ma to znaczenie dla użytkowników? Wyciskarka do soku o niższej cenie prawdopodobnie będzie nieco wolniej działać, a w soku będzie więcej miąższu. Czy to znaczy, że będzie on gorszej jakości? Nic bardziej mylnego! Dla domowego użytku taki sprzęt powinien być wystarczający, lecz należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Prestiżowe produkty zazwyczaj mogą pochwalić się gwarancją producenta na poziomie 10-15 lat, jeśli chodzi o silnik, natomiast tańsze opcje zapewniają jedynie okres 2 lat. Warto zwrócić uwagę na to, ponieważ jest to wskazówka, jak producent ufa swojemu produktowi.

Jakie funkcje powinna posiadać wyciskarka do soków?

Chociaż wiele osób ignoruje takie funkcjonalności jak bieg wsteczny, są to propozycje, które naprawdę potrafią pomóc w produkcji soków domowej roboty. Wyciskarka do soku z biegiem wstecznym to doskonała inwestycja. Jest to opcja pomagająca w przypadku zacięcia się surowca w urządzeniu, ponieważ wystarczy cofnąć proces wyciskania, by bez konieczności rozbierania wszystkiego, pozbyć się problemu.

Istotne jest również tempo wyciskania soku, ponieważ różne warzywa, owoce lub nawet zioła, różnie reagują na proces pozyskiwania pożądanego soku. Korzystaj zatem z rekomendowanych propozycji, które dostępne są w ofertach renomowanych producentów i dostawców. Dzięki temu będziesz maksymalnie usatysfakcjonowany z wyboru i swojej inwestycji.