SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Moda Zakupy

Buty na każdą okazję

Moda jest tematem, który interesuje wiele osób na całym świecie. Nowe stylizacje pojawiające się z dnia na dzień sprawiają, że dużo osób chce ich wypróbować i sprawdzić, czy w ten sposób mogą dobrze zaprezentować się przed innymi. Zakup nowych ubrań jest także koniecznością w przypadku zmieniających się pór roku. Obecnie w trakcie gorących pór ograniczamy się zazwyczaj do podkoszulków, krótkich spodenek, luźnych sukienek, spódnic, czapeczek z daszkiem, okularów przeciwsłonecznych, czy lekkich butów takich jak klapki oraz sandały.

Jak dobra odpowiednie obuwie?

To, co nosimy na nogach jest szczególnie ważne – przede wszystkim powinniśmy zadbać o wygodę. Jednak liczy się także elegancja – buty, które łączą w sobie takie elementy oraz funkcjonalność i długotrwałość są najpopularniejsze, a zarazem najcenniejsze. Szczególnych przygotowań wymagają wyjątkowe sytuacje takie jak ślub, chrzciny, urodziny, studniówka, ukończenie studiów, awans w pracy, przeprowadzka, czy narodziny dziecka. W tej sytuacji warto być dobrze ubranym i przyciągać swoim wdziękiem innych uczestników wydarzenia – nie dotyczy to jednak tylko osoby zainteresowanej, ale również gości. Dla mężczyzn popularnym wystrojem są obecnie garnitury bogate w czarną lub granatową marynarkę oraz jasną, białą koszulę. Pod szyją zazwyczaj ma się krawat lub muchę, choć także luźny styl potrafi być atrakcyjny. Spodnie również powinny mieć ciemny kolor.

Uniwersalne buty na każdą okazję

W przypadku kobiet wyjątkową kreację stanowią gustowne sukienki w różnych kolorach, ale także ciemniejsze podkreślają wdzięk. Dużą rolę odgrywają też buty – zazwyczaj istotnym ich elementem jest widoczny obcas. Nie należy jednak przesadzać z jego wysokością, gdyż może to utrudnić poruszanie się. Na przykład buty ślubne kotyl stanowią ważny element kreacji. Najczęściej są to klasyczne czółenka w kolorze białym. Jednak wytrzymały materiał pozwala na zachowanie komfortu oraz odporności względem nierówności na powierzchni, po której porusza się osoba mająca je na nogach. Nie należą do najtańszych, ale większy wydatek wart jest swojej ceny.