SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Moda

Ręcznie malowane kurtki jeansowe

Moda obecnie nie ma prawie żadnych zasad, jesteśmy zalewami codziennie coraz to nowszymi trendami, a wolność w ubiorze jeszcze nigdy nie była taka swobodna.

Ręcznie malowane kurtki jeansowe

Jednym z ostatnich modowych krzyków stały się ręcznie malowane kurtki jeansowe, które robione niekiedy na zamówienie, potrafią osiągać zawrotne ceny. Taką kurtkę możemy nabyć na wszelakich stronach internetowych, bądź w przypadku kiedy mamy nieco więcej ambicji, możemy sami taką wykonać. Do przygotowania własnej kurtki będziemy potrzebować koniecznie farb akrylowych, które wyróżniają się tym że po wyschnięciu stają się odporne na zmywanie. Na rynku można dostać także specjalne farby do tkanin, dodatkowo wzmacnianie substancjami utrwalającymi, w przypadku gdy chcielibyśmy taką kurtkę uprać. Dodatkowo przyda nam się pędzelek, koniecznie mały z twardym włosiem, gdyż malowanie po tkaninie może okazać się problematyczne w przypadku miękkiego włosia.

Wzór na kurtce

Na sam koniec wzór, i tutaj ogranicza nas już tylko nasza własna wyobraźnia – jeżeli jesteśmy bardziej utalentowani, a z ołówkiem w ręce czujemy się jak ryba w wodzie, możemy sięgnąć po nieco bardziej skomplikowane rysunki. Zazwyczaj jednak, kurtki są zdobione prostymi wzorami, symetrycznymi figurami, bądź kwiatowymi ornamentami. Po wykonaniu wybranego przez nas wzoru, na sam koniec pozostaje całość zostawić do wysuszenia, a kiedy farby utrwalą się na tkaninie, warto na sam koniec przejechać pomalowaną część żelazkiem, od wewnątrz. Oprócz oryginalnej, nietuzinkowej oraz na pewno modnej garderoby, wzbogacimy się dodatkowo o rozwijające doświadczenie, oraz satysfakcję z wykonanej pracy.

Zobacz więcej podobnych artykułów na eluno.pl