SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

kosmetyki dla noworodka
Lifestyle

Pielęgnacja noworodka

Pielęgnacja noworodka to szczególnie wymagające zadanie. Skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa i nie można stosować kosmetyków, które nie byłyby odpowiednio przetestowane. Uwzględnione powinno być działanie myjące, ale także nawilżające i pielęgnujące.

Kiedy kupić kosmetyki dla noworodka?

Kosmetyki dla noworodka to produkty, w które warto zaopatrzyć się jeszcze przed nadejściem dziecka, by być jak najlepiej przygotowanym. Po pierwsze trzeba posiadać różnego rodzaju kremy, takie jak te zapobiegające odparzeniu pupy czy też nawilżające do twarzy.
Dzięki ich działaniu można zapobiec powstawaniu wysypek, podrażnień oraz odparzeń. Na takie zmiany skórne jest narażone każde dziecko.

Kolejnym niezbędnikiem jest emulsja do kąpieli oraz szampon do włosów. Bez tych kosmetyków kąpiel dziecka nie będzie się mogła odbyć. Szampon przeznaczony dla dzieci ma dużo bardziej łagodne działanie oraz nie pieni się tak mocno. Natomiast emulsja jest preparatem, który skutecznie nawilża oraz tworzy powłokę ochraniającą skórę dziecka.

kosmetyki dla noworodka

Jakie są najważniejsze kosmetyki dla noworodka?

Jednym z bardziej poręcznych produktów dla dzieci są chusteczki nawilżające, które można zabrać do torby, kiedy chcemy zabrać malucha poza dom. Dzięki nim można szybko i wygodnie powycierać buzie dziecka czy też ręce.

Zasypka to kolejny produkt, który może być przydatny w pielęgnacji noworodka. Zapobiega on powstawaniu odparzeń oraz podrażnieniom. Działanie to jest szczególnie pożyteczne kiedy pojawią się wysokie temperatury. Wtedy też warto zastosować krem przeciwsłoneczny z filtrem- najlepiej 50+. Zapewni on ochronę przed słońcem i promieniowaniem UV.

mamine.pl