SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Czy rozjaśnianie rudych włosów jest skomplikowane

Niektóre kobiety bardzo dużo czasu poświęcają na to, aby pięknie wyglądać każdego dnia. Staramy się zadbać o swój wizerunek związany z ubraniem, fryzurą oraz makijażem. Zazwyczaj chcemy również poświęcić odpowiednio dużo czasu naszym paznokciom, które stanowią naszą wizytówkę.

Wiele kobiet stara się dbać o swoje włosy, jak najlepiej potrafi. Mają one dla nas bardzo duże znaczenie. Chcemy, aby były zdrowe, zadbane, lśniące, abyśmy się w nich świetnie czuły każdego dnia. Niektóre panie myją je kilka razy w tygodniu po to, aby uniknąć efektu przetłuszczonych kosmyków. Czasem nie jesteśmy zadowolone z koloru, którym obdarowała nas natura. Dlatego staramy się go zmienić rozjaśniając lub koloryzując. Niektóre panie zastanawiają się czy rozjaśnianie rudych włosów da pożądany efekt. Oczywiście wiele zależy od tego, jak mocno nasycone włosy są kolorem na początku i jaki odcień chcemy uzyskać. Warto pamiętać o tym, żeby nie stosować zbyt inwazyjnych farb, które mogą wywołać uczulenia oraz sprawić, że włosy bardzo się zniszczą.

Przecież zależy nam na tym, aby jak najdłużej były w dobrym stanie. Dlatego staramy się stosować mało inwazyjne metody, które pielęgnują nasze włosy, odżywiając je, sprawią, że będą błyszczące i dobrze nawilżone. Warto w tym celu stosować co jakiś czas olejowanie, które ma bardzo dobry wpływ na włosy, bowiem nawilża je i natłuszcza i sprawia, że odwdzięczają się pięknym blaskiem, na którym nam zależy. Jeżeli chcemy rozjaśnić włosy, trzeba pamiętać o tym, aby wybrać dobrą farbę i najlepiej robić to u fryzjerki, a nie samodzielnie w domu. Dobrze jest udać się do profesjonalistki, która ma doświadczenie, żeby nie zrobić krzywdy naszym włosom, które przecież nie rosną na tyle szybko. Zazwyczaj przyjmuje się, że włosy rosną około 2 cm miesięcznie, gdy je uszkodzimy to na odbudowę, będziemy musiały długo poczekać. Niektóre panie decydują się na keratynowe prostowanie włosów, które jest zabiegiem odżywiającym i poprawiającym kondycję włosów. To bardzo dobra metoda na to, aby świetnie wyglądać.