SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Farbowanie włosów w domu – dobieranie produktów

Mówi się, że natura dokładnie wie co robi i nadaje każdemu taki kolor włosów, który najbardziej do niego pasuje. Jednak, nie da się ukryć, że bardzo dużo pań marzy o zupełnie innych odcieniach włosów niż te, które dostały w genach. Blondynki bardzo często z zazdrością patrzą na szatynki, a właścicielki kruczoczarnych włosów marzą o bujnych blond loczkach. Nastolatki bardzo często eksperymentują z różnymi kolorami włosów – od blond pasemek, po niebieskie czy nawet zielone pukle. Nierzadko pierwsze wolne terminy u fryzjera są tak odległe, że kobiety decydują się na farbowanie włosów w domu. Czy jest to jednak bezpieczne dla naszego zdrowia?

Farbowanie włosów w domu – jak dobrać odpowiednie produkty?

Nie ma nic złego w malowaniu włosów w domowym zaciszu. Podstawową zasadą jest jednak to, aby przeprowadzić to w sposób bezpieczny, przestrzegając wszelkich zaleceń producenta. Przede wszystkim, farbowanie włosów w domu powinno odbywać się przy wykorzystaniu sprawdzonych produktów, dobrej jakości. Oczywiście, w drogeriach nie ma się dostępu do profesjonalnych kosmetyków, z jakich korzystają pracownicy salonów fryzjerskich. Jednak również na sklepowych półkach znaleźć można dobrej jakości produkty. Można na początku zacząć od jednorazowych płukanek, które podkreślą obecny kolor lub zmienią nieco odcień naszych włosów. Nie należy samemu brać się za utlenianie naszej czupryny, bo może to się skończyć naprawdę niekorzystnie. Można również używać henny do włosów. Polecana ona jest głównie dla posiadaczek ciemnej czupryny, na której pojawiają się już pojedyncze siwe włosy. Płukanki i szamponetki zdecydowanie mniej niszczą włosy niż standardowe farby fryzjerskie czy drogeryjne.

Zobacz także najmodniejsze pomysły na fryzury: kok hiszpański!

Jak przygotować się do domowego farbowania włosów

Farbowanie włosów w domu warto przeprowadzić w obecności drugiej osoby, która pomoże nałożyć nam równomiernie farbę, zwłaszcza w słabo widocznych dla nas miejscach – na przykład z tyłu głowy, czy przy przedziałku. Farbę do włosów nakładać należy powoli, dokładnie, na każde pasmo włosów osobno i odczekać wskazaną na opakowaniu chwilę. Farbowanie włosów w domu czasem kończy się nieciekawie, po nierównym nałożeniu farby lub nieprawidłowym czasie trzymania jej na głowie. Warto na ręce założyć rękawiczki, a na ramiona nałożyć folię lub ręcznik, który może ulec zabrudzeniu. Bardzo ważne jest zabezpieczenie linii czoła na przykład wazeliną. Wówczas unikniemy pofarbowania skóry głowy przy linii włosów. Warto pamiętać, ze uzyskany początkowo efekt jest zazwyczaj znacznie silniejszy niż ostatecznie. Z czasem kolor delikatnie się wypłukuje, z każdym kolejnym myciem głowy.

Sprawdź: Brąz z refleksami – najmodniejsza opcja!

Co daje nam farbowanie włosów w domu

Farbując włosy w domowym zaciszu, można liczyć na kilka benefitów z tym związanych. Największym plusem jest przede wszystkim oszczędność finansowa. Wizyta u dobrego fryzjera jest w stanie kosztować nawet kilkaset złotych. Zazwyczaj cena wynika z tego, że fryzjer myje głowę (nie rzadko fundując przy tym przyjemny, choć dodatkowo płatny, masaż głowy), farbuje i dodatkowo obcina włosy, nadając jakąś konkretną fryzurkę. Wizytę taką należy powtarzać najlepiej raz w miesiącu, a najrzadziej co 6-8 tygodni. Wszystko zależy od tego jak szybko rosną nasze włosy. Osoby mające tendencję do szybko powstającego odrostu, korzystają z usług fryzjerskich znacznie szybciej. Farbowanie włosów w domu to w zasadzie wyłącznie koszt farby, która kosztuje kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Kolejnym dużym plusem jest duża oszczędność czasu. Na przykład młode mamy, nie mające z kim zostawić swoje pociechy, mogą zadbać o stan swojej czupryny w domowym zaciszu. Nie muszą wychodzić do fryzjera na kilka godzin. Wystarczy, że wieczorem przeznaczą godzinę na odświeżenie koloru na swojej głowie. Niektóre młode mamy zabierają swoje pociechy do salonów fryzjerskich, jednak prawda jest taka, że szkodliwe opary, chemikalia czy hałas suszarek nie są największymi sprzymierzeńcami takiego maluszka. Zdecydowanie lepiej w tym okresie życia przestawić się na farbowanie włosów w domu.