SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

brąz z refleksami
Uroda

Brąz z refleksami – najmodniejsza koloryzacja sezonu

Włosy to z pewnością jeden z ważniejszych elementów całego wizerunku każdej kobiety. Zarówno kolor, kształt, stylizacja oraz pielęgnacja mają znaczenie dla osiągnięcia dobrze wyglądającej fryzury. O włosy w kolorze brązowym najłatwiej jest zadbać i utrzymać je w doskonałej formie przez długi czas. Jest to również odcień uniwersalny i pasuje do najróżniejszych typów urody. Warto jednak coś do niego dodać. Może postaw na brąz z refleksami?

Dlaczego warto stawiać na brązowe włosy?

Sezon jesienno-zimowy najczęściej zachęca wiele kobiet do zmiany fryzury i odświeżenie jej wyglądu. Postawienie na brązowe kolory to świetny sposób na regenerację włosów po nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne w trakcie lata. Brązy z refleksami w nieco cieplejszych odcieniach świetnie podkreślają delikatną urodę i wydobywają z twarzy największe jej atuty. W przeciwieństwie do blond włosów, brązowe kosmyki często charakteryzują się większym blaskiem.

brąz z refleksami

Jaki odcień wybrać? Brąz z refleksami

Brązowe włosy to doskonały wybór dla osób o przeróżnych typach urody. Jednakże wybór odcienia ma bardzo duże znaczenie. Odcienie chłodne najlepiej sprawdzają się u osób o mocnych rysach twarzy, których cera przejawia różowe tony. Z kolei ciepłe brązy doskonale podkreślą delikatną urodę, o jasnej oprawie oczu i jednocześnie żółtej tonacji skóry. Brąz z refleksami to najlepszy sposób na ciemne włosy z nieco jaśniejszymi pasmami, dzięki którym powstanie bardzo efektowna fryzura. W wyborze najwłaściwszego koloru warto zaufać styliście. Doświadczenie i szeroka wiedza pomogą podjąć najlepszą decyzję oraz osiągnąć spektakularne rezultaty. Brąz z delikatnymi refleksami to świetny sposób na przejście od bardzo jasnych włosów do ciemniejszych bez drastycznej zmiany. Taki zabieg pozwala przyzwyczaić się do ciemniejszego koloru i podjąć decyzję o ewentualnym przyciemnianiu włosów podczas kolejnych koloryzacji lub pozostaniu przy aktualnym odcieniu.

Zobacz także: SOMBRE KARMELOWE

Pielęgnacja brązowych włosów

Pielęgnacja włosów brązowych jest bardzo prosta i przyjemna. Z pewnością kluczem do osiągania oczekiwanych efektów jest dokładna analiza potrzeb własnych kosmyków. Jednak brak inwazyjnego rozjaśniania pomaga ograniczyć puszenie, elektryzowanie i szybkie niszczenie się włosów. Stosując odpowiednio dopasowane kosmetyki można bardzo szybko dostrzec rezultaty w postaci blasku i gładkości. Najważniejszym etapem pielęgnacji brązowych włosów powinno być nawilżanie i odżywianie, które zapewnią świetny wygląd całej fryzurze w każdej chwili. Brąz z refleksami najlepiej wygląda na włosach dobrze wypielęgnowanych, których stan nie wymaga nadmiaru stylizacji. Utrzymanie odcienia uzyskanego po koloryzacji jest znacznie prostsze jeśli pielęgnacja zostanie właściwie dobrana oraz skonsultowana z fryzjerem. Warto korzystać ze wskazówek osoby wykonującej koloryzację, ponieważ wskaże ona najwłaściwsze metody i produkty do konkretnych włosów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji brązowych włosów, których działanie przedłuża trwałość koloru.

Zobacz: FRYZURA WIECZOROWA

brąz z refleksami

Jak utrzymać brąz z refleksami? Pielęgnacja włosów

Właściwie wykonana koloryzacja powinna podkreślać urodę i ułatwiać stylizację fryzury każdego dnia. Brąz z refleksami wykonany przez doświadczoną osobę, może doskonale wyglądać na głowie nawet przez wiele miesięcy. Przede wszystkim odrost nie powinien się za bardzo odznaczać i powodować widocznej potrzeby ponownego wykonania koloryzacji. Refleksy są ponadto świetnym wyborem przed nadchodzącym latem, gdy promienie słoneczne powodują naturalne rozjaśnienie włosów. Dzięki ograniczonej częstotliwości wykonywania koloryzacji można szybko dostrzec pozytywne rezultaty, takie jak między innymi lepszy stan włosów. Zdrowe oraz odpowiednio wypielęgnowane i profesjonalnie zafarbowane włosy mogą stanowić największy atut w wyglądzie kobiety. Trwałość koloru i łatwość utrzymania efektu przez długi czas wpływa również na zwiększenie pewności siebie oraz doskonałe samopoczucie każdego dnia. Włosy to bardzo często pierwszy element w wyglądzie, na który zwracają uwagę rozmówcy i zupełnie przypadkowe osoby.

Sprawdź: Hiszpańskie fryzury