SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Układanie włosów wielu kobietom zajmuje sporo czasu. Codziennie rano należy poświęcić minimum kilkadziesiąt minut aby fryzura prezentowała się nienagannie przez wiele godzin. Szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, gdy większość osób zakłada przed wyjściem z domu ciepłe, wełniane czapki włosy lubią się elektryzować.
Duża część osób poszukuje skutecznych porad na forach i portalach internetowych, gdyż naelektryzowane włosy potrafią wiele osób wpędzić w spore zakłopotanie.

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy to między innymi naturalne maski i płukanki, które wygładzą włosy i ułatwią układanie. Po myciu warto wypłukać włosy naparem z pokrzywy bądź rumianku. Równie skutecznym rozwiązaniem jest też nałożenie na włosy rozbełtanego żółtka, który dodatkowo nawilży je i odżywi.

Warto zainwestować w jedwab do włosów lub olej makadamia. Tego typu produkty dostępne są w bardzo niskich cenach w wielu drogeriach dyskontach, marketach i sklepach internetowych. Bardzo ważne jest aby na włosy regularnie nakładać odżywcze maski, które dogłębnie odżywiają włosy i zapobiegają rozdwajaniu się końcówek.
Aby zapobiec nadmiernemu elektryzowaniu się włosów dobrym rozwiązaniem jest upinanie włosów, zaplatanie modnych warkoczy bądź wiązanie ich w tradycyjny kucyk.

Gdy włosy zbytnio się puszą i źle układają można pomyśleć o ich obcięciu. Osoby, które mają bardzo długie włosy powinny ściąć je do długości ramion. W tej sytuacji włosy wzmocnią się i zaczną lepiej układać. W przypadku gdy włosy puszą się i elektryzują dobrze jest zrezygnować z częstego używania suszarki i prostownicy. Te przyrządy dodatkowo przesuszają włosy, przez co trudniej je ułożyć. Chcąc uzyskać natychmiastowy i spektakularny efekt warto zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów. Taki zabieg oferuje wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich.
Koszt takiego zabiegu to zazwyczaj kwota kilkuset złotych. Efekt utrzymuje się na włosach do sześciu miesięcy.
Oczywiście po zabiegu trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.