SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Złota biżuteria
Uroda

Złota biżuteria – do jakich stylizacji pasuje?

Przez pewien czas wydawało się, że złota biżuteria jest reliktem przeszłości. Została bowiem zdominowana przez srebrne dodatki. W ostatnich sezonach wraca jednak do łask. Znów staje się modnym dodatkiem wielu stylizacji. Do czego zatem pasuje złota bransoletka damska, a do czego złoty naszyjnik? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Jaka biżuteria do pracy?

Złota bransoletka damska może stanowić fantastyczny dodatek do typowego, biurowego outfitu. Będzie się świetnie komponowała z elegancką koszulą oraz ołówkową spódnicą za kolano. Można ją też dopasować do damskiego garnituru – z eleganckimi spodniami oraz marynarką. Doskonale będzie się nadto prezentowała w zestawieniu z elegancką bluzką z krótkim rękawkiem. Wówczas wręcz będzie bardziej widoczna i lepiej wyeksponowana. Do kompletu można też dobrać elegancki, złoty łańcuszek. Należy jednak pamiętać o tym, by nie zakrył go noszony aktualnie dekolt. Do biurowego outfitu najlepiej sprawdza się delikatna biżuteria. Ma ona stanowić dyskretne uzupełnienie stylizacji, a nie jej kluczowy element. Popularne są chociażby łańcuszki celebrytki oraz subtelne, złote bransoletki damskie z różnymi zawieszkami.

Jaka biżuteria na wieczór?

Zupełnie inne zasady obowiązują w odniesieniu do stylizacji wieczorowej. Tutaj można już trochę zaszaleć. Dopuszczalna albo wręcz wskazana jest cięższa i bardziej wyróżniająca się biżuteria. W ostatnich sezonach bardzo popularna jest złota bransoletka damska. To oryginalny dodatek, który uzupełni każdą stylizację. Świetnie prezentuje się w zestawieniu z małą czarną, suknią balową, skórzanymi spodniami i zwiewną bluzką, a nawet z jeansami i sportową koszulą. Do nieco bardziej casualowych i sportowych stylizacji świetnie sprawdzi się złota bransoletka damska z delikatnym łańcuszkiem oraz subtelnymi zawieszkami. Młodsze panie chętnie ubierają ją również do wspomnianej małej czarnej. Do tego można dobrać oryginalny naszyjnik, łańcuszek oraz pierścionek.

Biżuteria symboliczna – czy pasuje?

Wiele pań decyduje się na złotą biżuterię z różnymi symbolami. Prawdziwym hitem ostatnich sezonów jest na przykład złota bransoletka damska ze znakiem nieskończoności. Może ona symbolizować trwałość związku, przywiązanie, przyjaźń, a także nasze przekonania religijne i filozoficzne. Niezależnie od tego, co chcemy w ten sposób przekazać, będzie ona stanowiła mocny element każdej stylizacji – zarówno tej na szczególne okazje, jak i codziennej.