SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

baza kauczokowa
Uroda

Poznaj wytrzymały manicure z bazą kauczukową do paznokci!

Baza kauczukowa do paznokci jest elastyczna, łatwa w nakładaniu, a w dodatku świetnie wygładza powierzchnię paznokcia. Jak używać tego produktu i czy da się za jego pomocą przedłużyć paznokcie? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze bazy kauczukowe!

Jak używać bazy kauczukowej do paznokci?

Rubber (bo także pod tą nazwą spotkasz bazę kauczukową) wymaga użycia lampy UV lub LED do utwardzenia. Na paznokieć preparat nakłada się w taki sam sposób, jak inne bazy. Aby to zrobić, wystarczy wcześniej odsunąć skórki, zmatowić paznokcie bloczkiem oraz przemyć je cleanerem. Jeżeli nie zamierzasz używać lakieru kolorowego, możesz nałożyć drugą warstwę i ponownie utwardzić ją pod lampą. Zastanawiasz się, jakie właściwości ma ten produkt? Poznaj bliżej bazę kauczukową do paznokci i dowiedz się o niej więcej z naszego artykułu.

Czy przedłużanie paznokci bazą kauczukową jest możliwe?

Zdecydowanie tak, najlepsze bazy kauczukowe pozwolą Ci przedłużyć paznokcie. Musisz jednak pamiętać, że baza kauczukowa nie jest produktem twardym jak żel czy akryl, więc przedłużanie nią możliwe jest tylko w niewielkim stopniu. Poza lampą UV i podstawowymi przyrządami do manicure będzie Ci potrzebny jeszcze specjalny szablon lub forma. Po dwukrotnym nałożeniu i utwardzeniu produktu oraz zdjęciu formy wystarczy użyć pilnika, aby cieszyć się przedłużeniem paznokci bazą kauczukową!

Czy baza kauczukowa do paznokci jest lepsza od hybrydowej?

Obie bazy działają na podobnej zasadzie. Jednak kauczukowa pod kilkoma względami spisuje się dużo lepiej. Jej główna zaleta to zdecydowanie wytrzymałość. W porównaniu do klasycznej hybrydy albo żelu kauczukowa baza do paznokci jest bardziej elastyczna, dzięki czemu lepiej znosi uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że prędzej się wygnie lub odkształci, niż złamie. Nic dziwnego, że posiadaczki delikatnych, łamliwych paznokci coraz chętniej sięgają po bazy kauczukowe!

Wytrzymałość to jedno, ale przecież dobry manicure oznacza dużo więcej. Przed utwardzeniem baza kauczukowa do paznokci jest gęstsza niż hybrydowa, dzięki czemu nie spływa na skórki i ładnie wygładza nierówną powierzchnię paznokcia. Ta dodatkowa zaleta zmienia wiele w kontekście domowych zabiegów kosmetycznych. Samodzielna rekonstrukcja, nadbudowa czy przedłużanie paznokci bazą kauczukową są bardziej intuicyjne i przynoszą lepsze efekty.

Baza kauczukowa do paznokci, czyli kolor i podstawa w jednym!

Cenisz sobie wygodę i chcesz zrobić szybki manicure? Świetnie spisze się do tego baza kauczukowa z kolorem. Dzięki produktowi 2 w 1 do zrobienia paznokci wystarczy dodatkowo tylko top coat – nie ma potrzeby używania lakieru kolorowego. Jeżeli chodzi o dostępne kolory, to baza kauczukowa do paznokci występuje w wielu barwach i każda z pań na pewno znajdzie coś dla siebie. Kolorowa baza kauczukowa może stanowić też świetne tło dla zdobień typu french czy baby boomer.

Jak wybrać najlepszą bazę kauczukową?

Sama na pewno wiesz, że kosmetyków do manicure jest bardzo wiele, ale prawdziwa sztuka polega na wyszukaniu perełek. Nie inaczej jest w przypadku bazy kauczukowej do paznokci. Poszczególne produkty różnią się od siebie pod względem wytrzymałości, oddziaływania na paznokieć oraz oczywiście ceny. Podczas szukania tego produktu najlepiej kierować się zasadą złotego środka. Nie ma potrzeby przepłacać za kosmetyk, ale zbyt tania baza najpewniej okaże się mało wytrzymała. Najlepiej postawić na dobry produkt w rozsądnej cenie, dobrym rozwiązaniem są np. produkty firmy Claresa.

Materiał zewnętrzny