SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

fryzury męskie 2021
Uroda

Modne fryzury męskie 2021 – na co się zdecydować?

Zadbane i dobrze obcięte włosy to jeden z najważniejszych elementów wyglądu, o które powinien się starać elegancki mężczyzna. Coraz więcej panów zdaje sobie z tego sprawę, i nie tylko sięga po dobrej jakości, dopasowane do ich typu włosów kosmetyki do pielęgnacji. Stawiają oni również na różnorodne fryzury i stylizacje. Należy pamiętać o tym, by fryzura pasowała do kształtu twarzy i struktury włosów. Dlatego też zawsze warto spytać o radę dobrego fryzjera, nim zdecydujemy się na radykalne cięcia. Jeśli szukasz inspiracji, przejrzyj opisane przez nas modne stylizacje i fryzury męskie 2021.

Kwestia cięcia – fryzury męskie 2021

Modnym i od już od kilku lat najpopularniejszym rodzajem strzyżenia męskiego są krótko przycięte boki i tył, przy dłuższych włosów z przodu i na czubku głowy. Jest to fryzura praktyczna i wygodna, a ponadto można ją modyfikować i stylizować na wiele sposobów. Na przykład dobierając długość i ułożenie włosów do kształtu twarzy i ulubionego stylu ubioru. Ogólnie rzecz biorąc, panom o twarzy kwadratowej i diamentowej pasują mocniej przycięte włosy, tym o podłużnej i trójkątnej – dłuższe. Podobnie jak w przypadku kobiet, mężczyźni o owalnym kształcie twarzy mogą sobie pozwolić na najwięcej eksperymentów. Tyczy się to i przycinania, i układaniu włosów. Dobierając męską fryzurę, trzeba również wziąć pod uwagę preferowany rodzaj i długość zarostu.

modne fryzury męskie 2021

Prosto i praktycznie

Dobrą wiadomością dla mężczyzn, którzy cenią sobie prostotę jest znów wracający do mody buzz cut. Są to włosy obcięte tuż przy skórze głowy brzytwą lub maszynką. Nie wymaga żadnej stylizacji! Mycie i suszenie zajmują dosłownie kilka minut, a ogolona głowa sprawia, że rysy twarzy wyostrzają się. Dodatkowo bardziej zwracają uwagę rozmówcy. Jedynym minusem buzz cut jest to, że trzeba go często przycinać, żeby nie stracił formy. Buzz cut to świetna fryzura dla mężczyzn, którzy zaczynają już mocno łysieć.

Krótką i mało wymagającą, ale efektowną fryzurą męską jest również french crop. W jego klasycznej wersji tył i boki mocno się przycina, lekko kontrastując z dłuższą górą, wycieniowaną i „postrzępioną”. Przy tej fryzurze po wysuszeniu pozwalamy włosom ułożyć się w ich naturalny sposób. French crop jest młodzieżowy i nieco zawadiacki. Dla panów, którzy woleliby coś elegantszego, ale nadal prostego w obsłudze, idealnie nada się tak zwany side part. Włosy zostawia się tu nieco dłuższe, tak, żeby boki nie kontrastowały z górą. Najistotniejszy jest mocno zaznaczony przedziałek po jednej stronie głowy, zgodne z naturalnym kierunkiem układania się włosów. Po myciu i suszeniu zaczesujemy włosy na bok, używając lekkiej pomady lub pianki do utrwalenia efektu.

Zobacz także: PROSTOWNICE FRYZJERSKIE RANKING

Odrobina ekstrawagancji

Natomiast dla mężczyzn, którzy chcieliby mieć bardziej oryginalną fryzurę, świetnym wyborem będzie podbijający aktualnie social media pompadour. Tutaj również dłuższa góra łączy się harmonijnie z tyłem i bokami, a najbardziej istotna jest stylizacja – przód ma być uniesiony, prawie jak u męskich gwiazd kina i muzyki z lat 50. U osoby, która ma bardzo gęste i dość sztywne włosy, dobry fryzjer może uzyskać ten efekt, cieniując włosy w taki sposób, by krótsze unosiły dłuższe, jednak zazwyczaj wymaga to ułożenia włosów, najpierw podczas suszenia dla zwiększenia objętości, a później utrwalenia mocną pomadą lub żelem. Dla najbardziej odważnych polecany jest irokez męski punk!

fryzury męskie 2021

Jakie są modne fryzury męskie 2021?

Również bardzo popularną i dającą dużą możliwość stylizacji fryzurą jest undercut. W tym przypadku włosy na górze głowy są długie, a boki mocno wygolone, długie włosy zaczesujemy do tyłu i, w zależności od tego, jaki dokładnie chcemy osiągnąć efekt, utrwalamy odpowiednim środkiem do stylizacji. Undercut może być bardziej gładki, przylizany, lub chaotyczny i postrzępiony. Mężczyźni z naturalnie kręconymi włosami mogą spróbować właśnie takiego „niechlujnego” undercuta, natomiast ci o okrągłej twarzy powinni unikać mocno przylizanego. Mocniej zapuszczony undercut można układać w irokeza lub spinać w koczek na czubku głowy. Ta fryzura ma wiele wariantów i możliwych stylizacji, więc będzie pasować każdemu.