SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

prawidłowe ph
Uroda

Prawidłowe pH w pielęgnacji twarzy i włosów

Przy problemach z cerą i włosami zwykle zaczynamy szukać przyczyny w naszych kosmetykach. Niewielu z nas wie, że wpływ na kondycję skóry, a także włosów wpływa pH. Dlatego, oprócz doboru odpowiedniej pielęgnacji, powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie pH mają kosmetyki oraz czy nie mamy do czynienia z twardą wodą.

Prawidłowe pH w pielęgnacji

Zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie pH jest dla nas niekorzystne. Na skórze bytują złe oraz dobre bakterie. Przy zaburzeniach pH złe bakterie mają idealne warunki do rozwoju. Dlatego nasza codzienna rutyna pielęgnacyjna, a szczególnie pielęgnacja twarzy powinna być wzbogacona o używanie kosmetyków lekko zakwaszających, czyli obniżających pH skóry, jak tonik lub hydrolat. Mydła w kostce mają zazwyczaj pH zbyt wysokie – zasadowe, co w znacznym stopniu będzie zaburzało równowagę kwasowo-zasadową na powierzchni skóry.

Sprawdź: Prostowanie keratynowe – fakty i mity

Łagodny skład kosmetyków

Z drugiej strony, wiele osób myjąc twarz i włosy stawia na żel do higieny intymnej, ze względu na jego łagodny skład. Taki preparat ma jednak zbyt niskie pH dla skóry, która najlepiej funkcjonuje przy pH 4,5-5,5. Jeśli chcemy delikatnie zakwasić nasze włosy i domknąć ich łuski, idealnie sprawdzą się płukanki zakwaszające, np. na bazie octu. Codzienna pielęgnacja włosów oraz twarzy powinna przede wszystkim cechować się równowagą.

Zobacz: Modne fryzury męskie 2021

www.aquabath.pl