SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

słoiczki szklane
Lifestyle

Do jakich kosmetyków wykorzystywane są słoiczki szklane?

W branży kosmetycznej wykorzystuje się różnego typu opakowania. Jednym z nich są szklane słoiczki. Są one dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, estetycznie się prezentują. Najważniejsze jest jednak to, że są szczelne, dobrze chroniąc zawarty w nich produkt. Jakie kosmetyki najczęściej są w nich umieszane?

Szklane słoiczki w branży kosmetycznej

Słoiczki szklane kosmetyczne to opakowania, które cieszą się popularnością z wielu powodów. Jedną z ich zalet jest to, że szkło nie wchodzi w reakcję z produktami kosmetycznymi, pozwalając zachować ich oryginalny skład oraz zapach. Istnieje możliwość, aby sięgnąć po słoiczki z brązowego szkła, dzięki czemu są one dodatkowo odporne na działanie promieniowanie słonecznego. Opakowania te są pojemne i wydajne, a samo szkło cechuje się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Na szczególną uwagę zasługują walory estetyczne słoiczków. Sprawiają one, że wyrób kosmetyczny jawi się jako luksusowy. Słoiki kosmetyczne szklane są dostępne w wielu rozmiarach oraz kolorach, łatwo dobrać je więc do swojego produktu. Warto na koniec wspomnieć, że szkło jest materiałem ekologicznym, ponieważ poddaje się go recyklingowi.

Jakie kosmetyki są umieszczane w szklanych słoikach?

Produkty kosmetyczne są zróżnicowane pod kątem gęstości czy konsystencji. Dla których z nich są odpowiednie szklane opakowania?

  • Kremy –szczególnie z wartościowymi składnikami – szkło nie wchodzi z nimi w reakcję i nie osłabia ich działania.
  • Olejki eteryczne – szkło sprawia, że zachowują one w pełni swój aromat.
  • Emulsje – mają lejącą strukturę, w szklanym pojemniku ładnie się prezentują.
  • Maski do włosów – mają gęstą konsystencję, łatwo jest je wyłuskać ze ścianek szklanego opakowania.
  • Pomadki go ust – umieszcza się je w malutkich słoiczkach, które zawsze można mieć pod ręką.
  • Balsamy do ciała – zwłaszcza te pachnące, ponieważ szkło zachowuje ich intensywny zapach.
  • Wazelina – jest bardzo gęsta, a szklany słoiczek pozwala na bezproblemowe korzystanie z produktu.
  • Sole do kąpieli – ich aromat jest szczelnie przechowywany w opakowaniu.

Szklane słoiki do kosmetyków to sprawdzone rozwiązanie. Opakowania są stosowane zresztą nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale też farmaceutycznym czy spożywczym. Wytwórcy produktów pielęgnacyjnych na pewno nie pożałują skorzystania ze szklanych zbiorniczków. Przede wszystkim dlatego, że kosmetyk będzie efektownie się prezentował na sklepowej półce, a przy okazji zachowa wszystkie swoje atuty. Słoiczki szklane kosmetyczne są odpowiednie dla różnego typu wyrobów pielęgnacyjnych, zwłaszcza o gęstej konsystencji.