SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

esperal
Zdrowie

Esperal Warszawa

Czym właściwie jest Esperal? Potocznie nazywa się go wszywką alkoholową. Choć jego zadaniem jest pomoc uzależnionemu od alkoholu, warto pamiętać, iż nie można traktować tego środka jako cudownego leku. Skuteczne leczenie choroby alkoholowej to efekt pracy nad sobą oraz uczestnictwa w terapii uzależnień. Warte podkreślenia jest to, iż esperal nie leczy uzależnienia. 

Na czym polega wszywka alkoholowa?

Esperal jest środkiem, w formie tabletek wszywanym, pod skórę, którego głównym składnikiem to disulfiram. Jest to substancja, której celem jest blokada rozkładu alkoholu w organizmie. Skutkuje to silnym zatruciem tegoż organizmu i wystąpieniem takich objawów jak wymioty, ból głowy, a nawet nieprzyjemne kołatanie serca. 

Esperal, a w zasadzie jego stosowanie podczas picia alkoholu, powoduje również mnóstwo skutków ubocznych. Należą do nich uszkodzenie wątroby, niewydolność układu krążeniowo-oddechowego, a także ogromne problemy z sercem i nerkami. Wiele osób skarżyło się także na problemy psychiczne, w tym schizofrenię, halucynacje oraz stany depresyjne. Może dojść również do utraty przytomności. Zasada jest prosta. Im więcej alkoholu zostało wypite, tym dotkliwsze będą skutki uboczne.

Ponadto nie każdy może skorzystać z takiej wszywki alkoholowej. Przeciwwskazaniami będą:

– nadwrażliwość na lek

– stan nietrzeźwości

– szeroko rozumiana niewydolność serca

– zapalenie zarostowe tętnic

– nadciśnienie tętnicze

– zapalenie nerwu wzrokowego

– wcześniejsze próby samobójcze

– zaburzenia psychiczne.

Wszywka głównie ma na celu wywołanie strachu u uzależnionego przed konsekwencjami po spożytym alkoholu. Nie jest to więc działanie lecznicze. Niestety esperal często bywa „przepijany”, a osoby uzależnione nie robią sobie niczego z konsekwencji zdrowotnych.

Esperal – co proponuje Warszawa?

Przeszukując oferty gabinetów oferujących profesjonalną implantację esperalu w Warszawie, możemy natknąć się na szeroki wachlarz cenowy. Ze względu na to, iż jest to najskuteczniejszy sposób walki z nałogiem alkoholowym, ilość tychże gabinetów ciągle się powiększa. Znajdziemy je praktycznie w każdej części Warszawy. 

Cena wszywki alkoholowej

Średnio ceny wszywki alkoholowej wahają się w granicach 500 złotych do nawet 2500 złotych. Oczywiście zależne jest to głównie od wybranego pakietu. Jednakże każdy z nich gwarantuje sukces w walce z nałogiem alkoholowym. Różnią się jedynie dawką oraz metodą wszycia esperalu. W wersji standardowej zakłada się szwy nierozpuszczalne. W wariancie PREMIUM lub GOLD dostaniemy już opcję szwów rozpuszczalnych, a dodatkowo pacjent może otrzymać antybiotyk. Zobacz więcej na https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/