SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

farbka do brwi
Lifestyle Uroda

Farbki do brwi – co musisz o nich wiedzieć?

Ostatnie lata, jeżeli chodzi o stylizację brwi to prawdziwa rewolucja. Wokół nas nieustannie powstają liczne salony kosmetyczne specjalizujące się wyłącznie w architekturze oraz ich koloryzacji. Nic w tym jednak dziwnego. W końcu to właśnie one stanowią oprawę naszej twarzy oraz mają ogromny wpływ na nasz wygląd. Umiejętne ich podkreślenie dodaje nam wyrazistości, a nawet potrafi ukryć pewne mankamenty naszej urody oraz odmłodzić spojrzenie. Najczęściej oferowanymi zabiegami dla brwi jest koloryzacja farbką oraz koloryzacja henną pudrową.

Farbki do malowania brwi a henna – co je różni?

Farbki do stylizacji brwi przyjmują najczęściej postać kremu, który zawiera cząsteczki chemicznych pigmentów. Aby koloryzacja powiodła się, niezbędne jest zmieszanie z ich oksydantem. Im większa będzie jego procentowość, tym mocniejszy kolor uzyskamy podczas przeprowadzania farbowania. Farby do brwi, oprócz zalet kolorystycznych posiadają także liczne zalety pielęgnacyjne – w ich składzie znajdziemy m.in. olejki, które zadbają o nasze włosy w czasie farbowania. Kolor zmywa się dość szybko, dlatego polecana jest ona osobom, które nie mają ubytków we włoskach.

Henna z kolei jest doskonałym rozwiązaniem dla osób o cienkich i rzadkich włoskach. Jest ona naturalną metodą farbowania włosków, a także skóry. Szeroka gama kolorystyczna preparatów pozwala na uzyskanie odcieni idealnie dopasowanych do naszych włosów. Preparat oparty jest na składnikach roślinnych, najczęściej jego głównym składnikiem jest lawsonia bezbronna. 

Jak stosować farbę do brwi?

W zależności od tego, jaki rodzaj produktu wybierzemy, należy stosować go inaczej. Większość produktów posiada formę żelu lub kremu, których kolor rozwija się po kontakcie z aktywatorem. Taką mieszankę należy odpowiednio wymieszać, a następnie nałożyć na brwi przy pomocy pędzelka. Liczne farbki do stylizacji brwi z efektem henny znajdziemy tutaj.

Co jest potrzebne do wykonania koloryzacji?

W sklepach znajdziemy gotowe zestawy do farbowania brwi. Możemy jednak skompletować każde akcesorium z osobna. Będziemy wówczas potrzebować:

 • farbki,
 • wody utlenionej,
 • wazeliny,
 • dowolne małe naczynie,
 • pędzelka skośnego do brwi,
 • patyczków kosmetycznych,
 • wacików,
 • skośnego pędzelka,
 • płynu do demakijażu/płyn micelarnego/mydła.

Farbowanie brwi krok po kroku

 1. Dokładne umycie obszaru wokół brwi oraz posmarowanie wazeliną miejsc, których nie chcemy zafarbować.
 2. Zmieszanie farbki z wodą utlenioną – według indywidualnej instrukcji każdego producenta.
 3. Wyznaczenie kształtu brwi za pomocą skośnego pędzelka. 
 4. Odczekanie kilku minut, w zależności od tego, jaką farbę posiadamy. 
 5. Zmycie całości wacikami, które nasączone są płynem micelarnym, płynem do demakijażu lub wodą z mydłem.

Liczne permanentne farby do koloryzacji brwi, a także delikatne farby do koloryzacji brwi znajdziemy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Efekt mocno podkreślonych brwi utrzymuje się do 10 dni, potem natomiast stopniowo schodzi przez około miesiąc.