SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Filtr do odkurzacza Dirt Devil i różne jego rodzaje
Zakupy

Filtr do odkurzacza Dirt Devil i różne jego rodzaje

Filtr do odkurzacza jest niewątpliwie ważnym elementem urządzenia. Odpowiada on nie tylko za pochłanianie kurzu, ale również wpływa na wydajność i żywotność sprzętu. Zadaniem filtra do odkurzacza jest ochrona silnika przed uszkodzeniami.

Filtr do odkurzacza Dirt Devil HEPA

Filtr do odkurzacza Dirt Devil niejedno ma imię. Różne są jego rodzaje, kształty i zastosowanie. Na rynku można spotkać coraz więcej odkurzaczy, które posiadają filtr HEPA. Do ciekawostek można zaliczyć fakt, iż HEPA został opracowany przez NASA , a jego początkowym przeznaczeniem była ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym. Jednakże bardzo szybko okazało się, że HEPA może być wykorzystywane w wielu innych urządzeniach.

Jakich? Przede wszystkim stosuje się go w urządzeniach, w których dochodzi do cyrkulacji powietrza. HEPA jest stosowana między innymi w klimatyzacjach, oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. Charakterystyczne dla filtrów HEPA jest to, iż posiadają one trzywarstwową budowę i są zrobione ze szkła spiekanego. To powoduje, ze możliwe jest zatrzymywanie wielu zanieczyszczeń, w tym bakterii, grzybów, roztoczy i innych.

Odkurzacze z filtrem HEPA są z tego powodu polecane alergikom. Skutecznie walczą z alergenami, a także niebezpiecznymi dla zdrowia cząsteczkami, które są obecne w smogu. Oczywiście odkurzacze tej klasy często wykorzystywane są przez rodziców małych dzieci oraz przez osoby z obniżoną odpornością. Bez wątpienia ten rodzaj filtrów zapewnia czyste i świeże powietrze. Dlatego też warto zaopatrzyć się zarówno w odkurzacz, jak i oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA.

Wodny filtr do odkurzacza Dirt Devil

Filtr wodny w odkurzaczu jest specjalnym pojemnikiem, który jest łudząco podobny do tego, jaki używany jest w zwykłych odkurzaczach bezworkowych. Jedyna różnica między nimi jest taka, że napełnia się go wodą przed odkurzaniem. Woda jest zdecydowanie najskuteczniejszym filtrem naturalnym, dlatego nie dziwi fakt wykorzystania jej w odkurzaczach. Przewagą odkurzaczy z filtrem wodnym jest to, że są w stanie zebrać o wiele więcej zanieczyszczeń niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych odkurzaczy.

Jak to działa? Gdy zanieczyszczenia trafią do pojemnika, zatrzymywane są na jego dnie, a powietrze, które wraca do pomieszczenia, przechodzi przez wylotowy filtr, np. filtr z wkładem węglowym lub HEPA. Odkurzacze z filtrem wodnym szczególnie polecane są alergikom. Dzieje się tak dlatego, że tego typu odkurzacze cechują się większą skutecznością w zbieraniu takich zanieczyszczeń jak bakterie, pyłki i roztocza. Nie można jednak zapominać o odpowiedniej pielęgnacji odkurzacza, aby mógł sprawnie wykonywać swoje zadania. W tym celu wodny filtr do odkurzacza dirt devil należy opróżnić i umyć po każdym użyciu.

W przypadku braku tychże działań zanieczyszczenia będą przyklejać się do ścian pojemnika. Niestety to może spowodować wydzielanie brzydkiego zapachu przez brudną wodę. W przypadku filtra HEPA również należy zadbać o odpowiednią pielęgnację i czyszczenie co jakiś czas. Sygnałem, ze filtr jest zapchany, jest przegrzewanie się odkurzacza lub słabsza moc ssąca.