SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Jak nakładać rozświetlacz
Poradniki

Jak nakładać rozświetlacz, żeby nie podkreślał zmarszczek?

Rozświetlacz to ten kosmetyk, który powinna posiadać każda kobieta, lubiąca make-up. Dla urody potrafi on zdziałać cuda, a co ważne można stosować go w każdym wieku. Przez makijażystów polecany jest przede wszystkim kobietom po 40-tce, bowiem doskonale potrafi ukryć oznaki przemijającego czasu. Aby jednak rozświetlacz zamaskował zmarszczki, trzeba go dobrze zaaplikować. Jak to zrobić?

Dlaczego warto stosować rozświetlacz po 40-tce?

Rozświetlacz to kosmetyk polecany każdej kobiecie z cerą dojrzałą. Korzyściami, jakie wynikają z jego stosowania, jest przede wszystkim ukrycie zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Wynika to z tego, że kosmetyk ten odbija światło, uwidaczniając te obszary, które chcemy pokazać i maskując te, których się wstydzimy. Oprócz tego każdy rozświetlacz do twarzy z perfumeria.pl/collections/rozswietlacze dodaje cerze świetlistości, podkreśla opaleniznę, niweluje szary odcień skóry, tworzy odmładzający efekt mokrej tafli.

kosmetki

Jakie rozświetlacz stosować przy cerze dojrzałej?

Rozświetlacze to kosmetyki dostępne w różnych formach i odcieniach. Przy cerze dojrzałej najlepiej sprawdzają się te posiadające właściwości zbliżone do rozświetlających pudrów do twarzy i gwarantujące całkowicie gładki połysk (tzw. efekt tafli). Takie kosmetyki nie będą podkreślać zmarszczek i niedoskonałości. Przy wyborze rozświetlacza do cery dojrzałej warto przyjrzeć się też jego kolorowi. Najbezpieczniejszym wyborem jest ten w odcieniu neutralnym, który łączy drobinki złote oraz srebrne, a także ma biały kolor – naturalnie wyglądający na skórze. Panie z cerą różową powinny wybierać kosmetyki w chłodnych tonacjach, te ze skórą śniadą i żółtą – złote rozświetlacze.

kosmetyki puder

Jak nadkładać rozświetlacz do twarzy?

Kosmetyk na twarz najlepiej nakładać jest pędzelkiem, a następnie roztrzepać jego nadmiar na dłoni. Pozwoli to użyć mniejszej ilości preparatu i wyeliminować pojawienie się nieestetycznych placków na cerze. Trikiem, o jakim warto pamiętać, jest również aplikowanie rozświetlacza na lekko zmatowioną buzię – nie będzie on wtedy przyklejał się do twarzy.

Przy cerze dojrzałej, na której widoczne są oznaki upływającego czasu, bardzo ważne jest to, gdzie rozświetlacz zostanie nałożony. Aby optycznie podnieś owal twarzy najlepiej zaaplikować go na szczyt kości policzkowych i górną linię nosa. Okolice ust odmłodzi nałożenie kosmetyku na łuk kupidyna, natomiast cienie pod oczami ukryje aplikacja preparatu w wewnętrznych kącikach oczu.