SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

kurtka na zime
Moda Poradnik

Jak wybrać kurtkę na zimę, a jak na wiosnę?

Zimowa aura powoduje konieczność skorzystania z grubych okryć wierzchnich, skrywanych na dnie szafy. Kurtki zimowe są doskonałym sposobem aby dopełnić modny look i zarazem czuć się komfortowo. Minęły czasy gdy okrycia wierzchnie wyglądały nieestetycznie. Nadeszła era niezwykle modnych i stylowych kurtek, które możemy dopasować do każdej stylizacji. Co należy zatem wziąć pod uwagę kupując ten element garderoby? Poniżej wskażemy kilka praktycznych wskazówek.

Kurtka na zimę – jaki fason?

Jednym z istotnych czynników, które decydują o tym czy będziemy wyglądać modnie, czy jak owinięty w grubą warstwę materiału bałwanek, jest fason kurtki. Zalecane są okrycia, które będą sięgały co najmniej pasa. Zależy to jednak w głównej mierze od aury panującej na zewnątrz. Bardzo dobrze sprawdzają się parki. Tutaj też należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, indywidualne predyspozycje i kształt ciała.

Kurtki na zimę – materiał wykonania

Nie bez znaczenia jest również materiał okrycia wierzchniego. Liczy się wypełnienie i jego materiał. Jeżeli jest to puch – rewelacja. Taki materiał gwarantuje świetne właściwości termoizolacyjne i skutecznie chroni przed największym mrozem. Spośród polecanych materiałów wypełnienia i wykonania zalecane są również: wełna, poliamid, alpaka, angora czy akryl. Oczywiście w miarę możliwości należy wybierać materiały w pełni naturalne. Mają one o wiele więcej zalet niż ich sztuczne zamienniki.

Jakie kurtki zimowe są najpopularniejsze?

Spośród najpopularniejszych kurtek damskich, które cieszą się największym zainteresowaniem możemy wymienić:

– kurtkę ramoneskę,

– kurtkę lakierowaną,

– kurtkę futrzaną,

– kurtkę z alpaki

Jaka kurtka na wiosnę?

Obecnie kurtki damskie występują w różnych fasonach, wzorach i kolorach. Wybór jest ogromny i chcąc nabyć tą część elementu garderoby, możemy łatwo stracić głowę. Kurtka może mieć stonowany lub soczysty kolor. Popularne są również sportowe lekkie wiatrówki lub lekko ocieplane, klasyczne okrycia wierzchnie w stylu casual. Do wyboru mamy krój dopasowany lub oversize. Tylko od nas zależy na jaką kurtkę się zdecydujemy. Nie ulega jednak wątpliwości, że ze wstępnym zarysem naszych oczekiwań, nasze poszukiwania będą bardziej owocne.  

Wiosną idealnie sprawdzą się stonowane kolory, które możesz ożywić żółtym swetrem, czy czerwoną koszulą. Kurtki w neonowych, mocnych barwach również będą świetnym rozwiązaniem, o ile dobrze się w nich czujesz. Parka odcinana w okolicach talii, pokreśli atuty sylwetki. Optyczne wydłużenie nóg uzyskamy dzięki pikowanej kurtce do linii bioder. Kurtki bomberki dobrze prezentują się na kobietach o figurze gruszki. Ważne jest aby wybrana kurtka pasowała również do innych części Twojej garderoby.