SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Jak zachować opaleniznę na dłużej?

Gdy na dworze robi się ciepło, a za oknem mocno świeci słońce mnóstwo kobiet zaczyna marzyć o tym, aby mieć na swym ciele piękną, złocistą opaleniznę. A po godzinach wylegiwania się na słońcu oraz wielu kąpielach kobiety zastanawiają się jak utrzymać opaleniznę na dłużej.

Jak powstaje opalenizna?

Wiele osób opaleniznę kojarzy przede wszystkim z okresem letnim oraz bardzo atrakcyjnym ciałem. Niemalże każdy z nas wracając z wakacyjnego wypoczynku nad morzem przywozi z sobą piękny, miodowo-brązowy kolor skóry, który chce utrzymać na swym ciele jak najdłużej.

Tymczasem opalenizna to tylko przejściowy stan dla każdej skóry o białym pigmencie. Poszczególne warstwy epidermy zmieniają swój kolor na złocisto–brązowy pod wpływem działania promieni słonecznych. Wówczas to nasze ciało w znacznym stopniu zwiększa produkcję ciemnego barwnika i umieszcza go w skórze w taki sposób, aby skutecznie chronił jej głębsze warstwy przed mocnym działaniem promieni słonecznych. Zazwyczaj bywa tak, że gdy podczas opalania kąpiele słoneczne nie będą systematyczne, to wówczas nasze ciało przestaje się bronić i opalenizna po niedługim czasie znika.

Udowodnione jest, że osoby, które opalały się intensywnym słońcem na południu Europy, czy na północy Afryki znacznie szybciej tracą opaleniznę mimo stosowania poszczególnych zabiegów. Z kolei opalenizna uzyskana nad naszym polskim morzem potrafi przetrwać nawet o dwa tygodnie dłużej, niż południowa.

Kąpiele a utrzymanie opalenizny na dłużej?

Warto pamiętać o tym, że pięknej, złocistej opaleniźnie z pewnością nie będą służyły długie, gorące kąpiele, które w znacznym stopniu rozmiękczają naskórek i prowadzą do jego usuwania. W efekcie prowadzą one do szybkiego znikania brązowego koloru skóry. Chcąc na dłuższy czas utrzymać na swym ciele opaleniznę warto zatem zrezygnować z korzystania sauny, łaźni parowych oraz jacuzzi, bowiem wysoka temperatura oraz wydobywająca się para wodna aktywnie wyprowadza wodę z organizmu wodę, a epiderma tracąc wilgoć w szybkim tempie blednie. Aby cieszyć się złocisto–miodową skórą do późnego lata, a nawet jesieni warto zatem korzystać z kąpieli pod prysznicem w chłodnej wodzie.

Prawidłowe odżywianie a piękna złocista opalenizna

Niezwykle ważne w utrzymaniu na długi czas pięknej, złocistej opalenizny jest to, aby zbytnio nie przesuszać skóry. Aby pozostawała ona w dobrej kondycji niezwykle ważne jest jej nawilżanie, zarówno od środka jak i od zewnątrz.
W tym celu warto pić wodę małymi porcjami, w taki sposób, aby jej spożycie w ciągu dobę wynosiło dwa litry.
W pełni zadowalający efekt można także uzyskać sięgając często po  soki owocowe oraz warzywne. Najlepsze działanie wykazują te z pomarańczowych, żółtych oraz czerwonych owoców i warzyw. Do najskuteczniejszego soku warzywnego zalicza się sok marchewkowy, którego regularne picie pozwala na uzyskanie miodowego koloru skóry. Poszczególne soki owocowe oraz warzywne są bogate w przeciwutleniacze, dzięki czemu nie tylko zatrzymują opaleniznę na dłużej, lecz także skutecznie zapobiegają starzeniu się skóry.

Aby skóra wyglądała świeżo, młodo oraz była odpowiednio nawilżona warto także często sięgać po produkty bogate w witaminy A oraz E. Ponadto jej kondycję w widoczny sposób poprawia częste spożywanie potraw bogatych w tłuszcze rybne, które zawierają cenne dla skóry  kwasy omega 3 i 6 oraz witaminę D.
Z kolei niekorzystne działanie dla opalenizny wykazują kwasy owocowe zawarte w cytrynie i truskawce oraz warzywne np. znajdujące się w ogórkach.

Kosmetyki idealne do opalonej skóry

Bez wątpienia można stwierdzić, że opalonej skórze w jakikolwiek sposób nie sprzyjają kremy o działaniu rozjaśniającym oraz wybielającym. Z kolei bardzo dobroczynne działanie wykazują bez wątpienia preparaty zapobiegające wysuszeniu skóry. Pośród wielu z nich można wymienić olejki oraz kremy produkowane na bazie wazeliny. Ponadto opalonej skórze sprzyjają powszechnie dostępne na rynku kosmetycznym balsamy nawilżające oraz brązujące.

Panie, które w stu procentach chcą wydobyć ze skóry piękny odcień opalenizny powinny regularnie wykonywać delikatny peeling ścierający usuwający martwy oraz szary naskórek. Może on być wykonany z płatków owsianych, kawy czy też miodu z pomocą twardszej gąbki czy też rękawicy do mycia. Zabieg powinien być wykonywany co najmniej dwa razy w tygodniu.
Z kolei w ciepłe, słoneczne dni warto pokusić się o kąpiele słoneczne, które jeszcze bardziej podkreślą już uzyskaną opaleniznę.

Warto pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, które wysusza skórę, co nie sprzyja naturalnie uzyskanej opaleniźnie. Przestrzegając powyższych zasad można przez długi czas cieszyć się z posiadania pięknej, naturalnej opalenizny.