SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Moda Uroda Zakupy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary to jeden z najważniejszych dodatków do twarzy dla każdego człowieka. Służyć mogą jedynie jako zabezpieczenie przed słońcem, lecz również mogą umożliwiać ostre i wyraźne widzenie. Nie da się także ukryć, że okulary mają ogromne znaczenie estetyczne i w bardzo wyraźny sposób wpływają na wygląd twarzy, ale też i całej estetyki danego człowieka. A to powoduje, że bardzo ważne staje się ich poprawne i odpowiednie dobranie do kształtu twarzy. Jak dobrać okulary do kształtu twarzy, aby nie tylko spełniały one odpowiednio zadanie praktyczne, lecz również i to estetyczne?

Określamy rodzaj twarzy

Zanim przejdziemy do tego, jak dobrać okulary do konkretnego rodzaju twarzy najpierw trzeba wiedzieć, jaki rodzaj twarzy się posiada. Wbrew pozorom kształt twarzy może być naprawdę różny i pod tym względem niezwykle się od siebie różnimy. Ta różnorodność tym bardziej powoduje, że tak ważne jest dobranie odpowiedniego rodzaju okularów.
Jak zatem poprawnie określić to, jaki posiada się kształt twarzy? W tym celu można udać się do specjalisty, który przy pomocy swojej wiedzy, doświadczenia i określonych przyrządów, będzie w stanie określić to, jaki posiadamy kształt twarzy, oraz jednocześnie dobrać do niego odpowiednie dla nas okulary. Jest to jednak nie tyle pójście na łatwiznę, jak to by wielu powiedziało, lecz przede wszystkim kwestia dość kosztowna, ponieważ taka wizyta wiązałaby się najpewniej z nawet kilkuset złotowym rachunkiem. Tym bardziej jest to nieopłacalne i niewarte zachodu, ponieważ istnieje całkiem prosty, a zarazem bardzo skuteczny sposób na to, aby samodzielnie określić to, jakiego kształtu posiada się twarz. Wystarczy do tego tylko lustro oraz szminka. Co należy zrobić? Trzeba stanąć przed lustrem i narysować szminką kontur swojej twarzy. Posiadając taki rysunek, bez trudu dzięki niemu można określić to, czy posiada się twarz okrągłą, owalną czy też trójkątną lub kwadratową. Mając już taką wiedzę, można następnie przejść do wyboru względem niej okularów.

Wybieramy okulary pod konkretny kształt twarzy

Gdy wiemy już, jaki posiadamy kształt twarzy, można już przejść do doboru pod nią odpowiedniego rodzaju oprawek okularów. I co ciekawe, nie ma tu znaczenia, czy będą to okulary korekcyjne, umożliwiające ostre i wyraźne widzenie, czy też tylko okulary przeciwsłoneczne. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku wiedza na temat tego, jaka oprawka pasuje do jakiej twarzy, jest niezwykle ważna, aby zachować odpowiedni poziom estetyki i proporcji danej twarzy.
Przechodząc jednak do szczegółów, na początek warto powiedzieć, jakie okulary pasować będą do jednego z najpopularniejszych kształtów twarzy, czyli do twarzy okrągłej. Rodzaj oprawek musi taką twarz nieco wyszczuplić oraz wydłużyć. Świetnie zatem sprawdzi się tu model okularów kwadratowych lub też prostokątnych, który zwężać się będzie ku dołowi.
Dość kłopotliwym kształtem twarzy jest trójkątny. W tym wypadku kluczowe jest to, aby odwrócić uwagę od górnej części twarzy i skierować ją na dolną. W tym celu pomocne będą okulary o owalnym lub okrągłym kształcie. Bardzo dobrym wyborem będą również te, które pozbawione będą zupełnie oprawek.

Innego rodzaju popularnym kształtem twarzy jest twarz kwadratowa. Posiada ona wyraźne, bardzo mocno kanciaste rysy. Okulary w tym wypadku muszą twarz nieco złagodzić. Idealnie do tego zadania sprawdzą się okulary owalne, z ciemniejszym fragment u góry oprawki.
Nieco rzadziej występującą wersją twarz jest twarz podłużna. Jest to twarz kwadratowa, nieco wpadająca jednak w kształt prostokąta, a nie kwadratu. W tym wypadku z całą mocą polecić można okulary o okrągłym kształcie.

Idealną i wzbudzającą największą zazdrość u wielu osób jest twarz o kształcie owalnym. Jest to twarz, która cechuje się idealnymi proporcjami pod względem długości i szerokość. A to powoduje, że jest uniwersalna pod względem tego, jakie można do niej założyć okulary. W tym wypadku pozostaje już tylko kwestia osobistego gustu, ponieważ doskonale do takiej twarzy sprawdzą się jednakowo okulary bez oprawek, kwadratowe, okrągłe czy też owalne.