SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

kosmetyki do włosów
Lifestyle

Ochrona przeciwsłoneczna dla włosów

Okres wakacyjny kojarzy się przede wszystkim ze słońcem. Niemalże wszyscy lubią wypoczywać i wygrzewać się w jego promieniach, gdyż jest to po prostu przyjemne, a również i z tego powodu, że słońce zwiększa produkcję witaminy D odpowiadającej m.in. za ogólne samopoczucie. Zwykle nie lubią go jednak włosy. To one powinny być na co dzień chronione przed intensywnym promieniowaniem. Niektóre kosmetyki do włosów są w stanie stać się dla nich takim zabezpieczeniem. Najważniejsze jest to, by używać ich regularnie, a w okresie letnim nawet codziennie.

Kosmetyki do włosów

Oczywiście w pewnych sytuacjach słońca nie da się uniknąć. Będąc na wakacjach, trudno nie wyjść na plażę lub chociażby hotelowy basen. Za każdym razem warto jednak zapewnić swoim włosom specjalistyczną ochronę, którą zagwarantuje im najzwyklejsze nakrycie głowy. Może to być czapka, kapelusz albo zwykła chusta, jaką wystarczy owinąć związane w koczek pasma. Przed wyjściem z domu warto też zastosować specjalne kosmetyki do włosów z wysokim filtrem. Jest to coś, co mocno przypomina klasyczne kremy do opalania, tyle że używa się tego na pasmach. Wystarczy spryskać je obficie ochronnym sprayem, aby zagwarantować włosom dodatkowy element zabezpieczenia.

kosmetyki do włosów

Jak ochronić włosy przed słońcem?

Trzeba jak najczęściej unikać opalania się w godzinach południowych, ale też na co dzień korzystać z okryć głowy i używać kosmetyków do włosów z wysokimi filtrami. Jeżeli jednak doszło już do spalenia pasm, należy zapewnić im solidną porcję nawilżenia i odżywienia.

laime.pl