SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Perfumy Calvin Klein
Zakupy

Perfumy Calvin Klein: jak wybrać idealny zapach dla siebie

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych perfum, powinniśmy zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Zadajmy sobie pytanie, czy ma być to zapach do noszenia w ciągu dnia (na przykład do pracy) czy na wieczór. Wybierając zapach do pracy musimy kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, ale i komfortem innych osób. Nasze perfumy nie mogą być bardzo intensywne i duszące, gdyż część ludzi nie będzie w stanie tolerować takich zapachów i tym samym przebywać z nami w jednym pomieszczeniu. Co więcej, trzeba zdawać sobie sprawę, że na niektórych mocno wyczuwalne perfumy mogą działać migrenogennie.

Umiejętnie dobrane perfumy tak jak odzież – mogą stać się ważnym elementem naszego wizerunku. Ulubiony zapach będzie także poprawiał nam nastrój nawet podczas szarych, smutnych dni. Czym się kierować przy wyborze idealnego zapachu?

Zastanówmy się nad przeznaczeniem perfum

Intensywne, wyraziste perfumy Calvin Klein mogą natomiast okazać się dobrym wyborem na wieczór (na przykład na randkę, imprezę czy wyjście do teatru).

Zapachy na lato i na zimę

Ogromny wpływ na wybór perfum ma pora roku. Zazwyczaj inne zapachy wybierane są latem, odmienne natomiast, gdy dni stają się chłodniejsze. Latem, zwłaszcza gdy jest bardzo gorąco – większość zapachów dostępnych na rynku będzie dla nas (i naszego otoczenia) zbyt ciężka i dusząca. Podczas ekstremalnych upałów mogą nam przeszkadzać nawet te perfumy, które możemy bez problemu nosić wiosną. Na lato dobrze sprawdzają się pachnidła lekkie, o nutach morskich i cytrusowych. Starajmy się też używać ich z rozwagą (latem warto jest stosować minimalną ilość perfum).

Zimą i jesienią, kiedy za oknem jest naprawdę zimno, warto jest postawić na perfumy cięższe, otulające, takie, których wąchanie sprawi, że od razu będzie nam cieplej. Jednocześnie należy zachować ostrożność przy wyborze perfum do pracy. Podczas chłodniejszych miesięcy możemy stosować pachnidła wyraziste, ale dawkujmy je z umiarem. Jeżeli podoba się nam intensywny zapach, dobrze jest zapytać osób, które z nami pracują czy nie mają nic przeciwko niemu.

Przetestujmy perfumy przed zakupem

Dobrej jakości perfumy to często wydatek kilkuset złotych. Z tego względu warto jest je przetestować, zanim zdecydujemy się na zakup. Często zdarza się, że dany zapach podoba się nam kilka minut po zastosowaniu, jednak po upływie dłuższego czasu staje się zdecydowanie mniej przyjemny (wiele perfum ewoluuje z czasem). Kolejnym problemem może być trwałość perfum. Nie ma sensu inwestować dużych sum w zapach, który po dwóch godzinach przestanie być wyczuwalny.

Znakomitym pomysłem jest testowanie perfum w drogeriach. Warto spryskać nimi nie tylko papierek, ale również nasze ubranie i skórę. Część perfum pachnie inaczej na odzieży i na skórze. W niektórych drogeriach możemy poprosić o tester interesującego nas zapachu. Warto zdawać sobie sprawę, że niektóre perfumerie internetowe sprzedają małe próbki perfum w bardzo przystępnych cenach (jest to znakomita okazja, żeby przetestować interesujące nas zapachy, które nie są dostępne stacjonarnie).