SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Najmodniejsze kolory włosów w tym sezonie

Brunetki, blondynki czy rude – wszystkie kobiety są piękne. Natura doskonale wie co robi, nadając właśnie taki a nie inny kolor włosów danej osobie. Jednak, jak wiadomo, większość kobiet nie do końca zgadza się ze swoim naturalnym kolorem włosów i dość wcześnie zaczyna swoją przygodę z ich koloryzacją. Na ulicach zobaczyć można nawet nastolatki, które mimo tak młodego wieku, z dumą prezentują na swojej głowie najmodniejsze kolory włosów. Nie ulega wątpliwości, że koloryzacja włosów to moda, która również co roku wyznaczone ma najpopularniejsze trendy. Podążanie ślepo za trendami nie zawsze popłaca. Niektóre kobiety na siłę starają zmienić swoje kruczoczarne włosy w jasny blond, co skutkuje zazwyczaj doszczętnym zniszczeniem, wręcz spaleniem pasemek.

Jakie trendy fryzjerskie panowały przed laty?

Kiedy ogląda się swoje zdjęcia, zazwyczaj na myśl przychodzi jedno stwierdzenie „co za śmieszna fryzura!”. I rzeczywiście, wszystkie czasy rządzą się swoimi prawami, panującymi trendami, za którymi większość mniej lub bardziej świadomie podąża. Coś co uznawane było za najmodniejsze kolory włosów kilkanaście lat temu, obecnie wydaje się szczytem żenady. Kiedyś królowały burze loków, wykonane metodą tak zwanej trwałej ondulacji. Kobiety czesały się również w ślimaczki czy drobne warkoczyki. Modę odnaleźć można nie tylko na przykładzie fryzur, ale również jeśli chodzi o kolory włosów. Przykładowo – tlenienie włosów na jasny blond było wiele lat temu hitem, dzisiaj już odchodzi się od tego. Coraz mniej na ulicy spotkać można pań, które nadal tlenią się na jasny blond. Utrzymanie chłodnego odcienia tlenionego blondu graniczy z cudem! Zazwyczaj kolor ten zmienia się w lekko żółtawy, mimo stosowania najlepszych fioletowych szamponów, mających na celu ochłodzenie tego odcienia.

Zobacz: Modne fryzury męskie 2021

Jakie są najmodniejsze kolory włosów w tym sezonie?

Również w tym sezonie nakreślić można najpopularniejsze odcienie włosów. Co ciekawe, najmodniejsze kolory włosów w tym roku, nie mają nic wspólnego z typowym blondem czy głęboką czernią. Są to mieszane, nieoczywiste kolory, dające na przykład efekt blond siwizny. Nie ma oczywiście ona nic wspólnego z siwizną w powszechnym tego słowa znaczeniu. Chodzi to o piękny szary, popielaty blond, zmieszany ze srebrzystymi pasmami. Taki efekt pasować będzie do naturalnych blondynek o jasnej oprawie oczu. Wśród młodzieży najmodniejsze kolory włosów w tym sezonie to kolory tęczy – króluje tu czerwień, róż, intensywny fiolet czy nawet zielony. Zazwyczaj nastolatki decydują się na zafarbowanie wyłącznie wybranych pasemek na głowie na taki intensywny kolor, reszta włosów pozostaje w niezmienionej postaci. Odpowiadając na pytanie, jakie najmodniejsze kolory włosów są w tym sezonie, nie sposób nie wspomnieć o szalenie popularnym truskawkowym blondzie, który jest hitem już od kilku ostatnich sezonów. Tego typu kolory uzyskać można jednak głównie na włosach z natury jasnych. Rzadko kiedy efekt będzie widoczny na kruczoczarnych włosach, chyba że uprzednio podda się je utlenieniu.

Jak dbać o farbowane włosy?

Nie należy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji włosów farbowanych. Nawet najmodniejsze kolory włosów nie będą prezentować się estetycznie, jeśli staną się zaniedbane. Należy pamiętać, że każda koloryzacja osłabia naszą czuprynę. Wychodząc od fryzjera, efekt jest zachwycający – włosy błyszczą się, są lśniące i mięciutkie. Jednak po pewnym czasie, kiedy farba nieco się wypłukuje a nałożone w salonie fryzjerskim silikony opuszczą naszą głowę, okazuje się, że mamy na głowie puszącą się szopę. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do pielęgnacji włosów farbowanych. Warto porozmawiać z fryzjerem i zapytać go, jakie produkty do naszych włosów poleca. W niektórych salonach można nawet zakupić profesjonalne produkty fryzjerskie, takie którymi potraktowano nasze włosy podczas wizyty. Wówczas ma się pewność, że włosy nawet po kilku tygodniach wyglądać będą fenomenalnie. To bardzo fajnie, choć nie najtańsze rozwiązanie.