SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Najlepsza farba do rozjaśniania włosów

Zazwyczaj poświęcamy naszemu wizerunkowi sporo czasu. Staramy się, aby dobrze korespondował on z naszą urodą. Duże znaczenie odgrywa to, w jaki sposób dbamy o nasze włosy. Są naszą wizytówką, więc zależy nam, żeby były zdrowe i dobrze odżywione.
Wiele pań koloryzuje swoje włosy. Czasem robimy to tylko dlatego, że mamy ochotę na odmianę. To prawda, że fryzura, którą nosimy przez całe lata ma prawo się znudzić. Właśnie dlatego często chcemy coś poprawić w swoim wizerunku. Niektóre panie zastanawiają się, jaka jest najlepsza farba blond. Ranking w tej kwestii jest uzależniony często od subiektywnych odczuć.

Czy rozjaśnianie włosów jest bezpieczne?

Dzisiejsze rozjaśniacze i farby blond są jednak wykonywane w trosce o bezpieczeństwo dla delikatnej skóry głowy.
Blondynki lubią swoje włosy, ale często chcą dodać im więcej blasku lub rozjaśnić pasma. To bardzo dobry sposób na delikatną odmianę. Trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich odżywek. Najlepiej byłoby zadbać o regularne olejowanie, które bardzo poprawia kondycję włosa. Wybrany olej wnika w jego strukturę. Najlepiej jest trzymać go na głowie przez kilka godzin, np. przez całą noc. Rano myjemy głowę jak zwykle.

Na ogół mamy swoje ulubione szampony, które dobraliśmy do potrzeb naszych włosów. Niektóre panie narzekają, że ich włosy bardzo się przetłuszczają. Z pewnością nie jest to przyjemne. Trzeba również zwrócić uwagę na inne symptomy, takie jak wypadanie. Nie jest to bardzo groźne, jeśli włosów nie wypada zbyt dużo. Jeśli jednak wyraźnie czujemy, że mamy ich mniej, dobrze byłoby zastosować kurację, która polepszy ich stan.

Zobacz ciekawe pomysły na fryzurę wieczorową!

Stan włosów a rozjaśnianie

Czasem trzeba zrezygnować z farbowania lub rozjaśniania, żeby poprawić stan włosów. Dobre, profesjonalne odżywki może zaproponować fryzjerka. Czasem warto zdecydować się na kurację odbudowującą. Z pewnością efekt przerośnie nasze oczekiwania. Warto stosować kosmetyki do włosów z naturalnym składem. Dzięki temu nie będziemy obciążać włosów. Jeśli byłyśmy na urlopie i często korzystałyśmy z kąpieli w słonej wodzie, warto również zadbać o nawilżenie.

Więcej o farbowaniu włosów znajdziesz tutaj: https://www.szafatosi.pl/braz-z-refleksami-najmodniejsza-koloryzacja-sezonu/