SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

makijaż na lato
Lifestyle

Makijaż na lato

Za oknami mamy jeszcze zimę, ale warto już teraz zapoznać się z najnowszymi trendami, które będą obowiązywać w sezonie letnim. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na makijaż, który latem wygląda zupełnie inaczej niż zimą. Jest on zdecydowanie bardziej delikatny, a przynajmniej powinien taki być.

makijaż na lato

Jaki powinien być makijaż na lato?

Makijaż na lato powinien podkreślać naszą urodę. Nie powinien być on mocny i ciężki, ponieważ nie wygląda to estetycznie. Ciepłe powietrze i wysokie temperatury sprawiają, że makijaż potrafi się rozmazać. Z całą pewnością żadna kobieta nie czuje się dobrze w takiej sytuacji. Dlatego powinnyśmy postawić na delikatne kosmetyki w niewielkiej ilości. Czasami nawet warto wyjść z domu bez makijażu, żeby nasza twarz chociaż trochę opaliła się naturalnie. Oczywiście pamiętajmy wtedy o odpowiednim kremie, bez którego nie powinniśmy ruszać się z domu.

Letni makijaż – lekkość

Latem zazwyczaj jedynie delikatnie podkreślamy oczy. Nasze usta są za to dużo wyraźniej podkreślone. Nadal największą popularnością będą cieszyć się wszelkiego rodzaju błyszczyki, które naprawdę świetnie sprawdzają się nie tylko w sezonie letnim. Kolory dominujące latem cały czas będą takie same, ale tym nie powinnyśmy się za bardzo przejmować. Zawsze warto postawić na taki kolor, w którym czujemy się dobrze i nie powinno być dla nas ważne to czy jest on w danym momencie modny, czy też nie. Pamiętajmy o tym, że niektórym jakiś kolor po prostu pasuje, a inni będą w nim wyglądać źle. Jeżeli więc mamy swój ulubiony letni kolor makijażu, to się jego trzymajmy.

littlepleasures.pl