SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Sposób na wypadające włosy – kuracja drożdżowa

Piękne, lśniące włosy to ozdoba każdej kobiety. Nieważne, czy włosy są krótkie czy długie, naturalne czy farbowane – każda pani marzy o tym, aby były one gęste. Stresujący tryb życia, korzystanie z przetworzonej żywności, braki witaminowe w organizmie, przebyta ciąża, czy problemy hormonalne to wszystko sprawiać może, że nasze włosy osłabiają się i zaczynają wypadać. To problem, który spędza sen z powiek wielu paniom. Na szczęście istnieje wiele jego rozwiązań, na przykład stosowanie wcierek z kozieradki, picie bratka czy kuracja drożdżowa.

Jak ustalić przyczynę wypadania włosów?

Ustalenie przyczyny, przez którą borykamy się z gubieniem czupryny, jest najważniejszym etapem. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jak ma się nasze zdrowie. W tym celu warto wykonać szereg badań. Przede wszystkim jest to badanie krwi, które pokaże niedobory w rozmazie. Warto również sprawdzić poziom witamin – być może tutaj leży przyczyna naszej bolączki. Nierzadko kobiety skarżą się na wypadanie włosów, ponieważ mają totalnie rozregulowaną gospodarkę hormonalną. Wszystkie powyższe przyczyny są bardzo medyczne i trzeba będzie udać się z wynikami do lekarza, który pomoże nam załatwić temat od strony zdrowotnej. Ustalenie i wyleczenie przyczyny może trochę potrwać, dlatego warto równolegle wdrożyć działania zapobiegawcze. Takim sposobem jest na przykład kuracja drożdżowa.

Prostowanie keratynowe – fakty i mity

Co daje nam kuracja drożdżowa?

Drożdże posiadają niezliczoną ilość witamin z grupy B, a także kwas foliowy. Warto już na wstępie zaznaczyć, że bardzo często wypadanie włosów spowodowane jest właśnie brakiem witaminy B12, która wpływa na niedokrwistość, a to wpływa na osłabienie cebulek. Kuracja drożdżowa dostarcza zatem włosom to, czego najbardziej potrzebują – witamin i odżywienia. Dodatkowo, regularne wcierki poprawiają ukrwienie skóry głowy, co powoduje lepsze dotlenienie cebulek. A to z kolei powoduje, że włos staje się silniejszy już od nasady i znacznie więcej trzeba, żeby opuścił naszą głowę. Dodatkowym atutem tych zabiegów jest to, że są one naprawdę tanie. Kuracja drożdżowa, w porównaniu z zabiegami u dermatologa (na przykład mikrodermabrazja głowy), jest znacznie tańsza i zdecydowanie mniej inwazyjna czy bolesna.

Jak wykorzystać drożdże w pielęgnacji włosów?

Warto prowadzić tę kurację w dwojaki sposób. Pierwszy sposób to picie drożdży. Wzmacniamy wówczas organizm od wewnątrz i dostarczamy niezbędnych mu składników. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie wypić drożdży (smak rzeczywiście może być nieco odrzucający), można zdecydować się wyłącznie na wcierkę z drożdży. Taka maska nakładana powinna być przed myciem włosów, najlepiej co drugie mycie.

Modne fryzury męskie 2021

Jak długo stosować kurację na bazie drożdży?

Kuracja drożdżowa stosowana powinna być co najmniej przez trzy miesiące. Warto po tym czasie zrobić sobie co najmniej miesięczną przerwę. W razie konieczności, jeśli objawy z powrotem się nasilą, można przeprowadzić kurację od nowa. Warto również napomknąć, że sposób ten jest również polecany dla osób, które nie mierzą się z gubieniem włosów. Tak naprawdę kuracja drożdżowa jest rewelacyjną metodą na odżywienie włosów suchych i łamliwych. Stosować ją mogą kobiety o wszystkich kolorach włosów. Drożdże nie powodują ani rozjaśniania ani przyciemniania koloru. Maskę wzbogacić można o żółtko jaja kurzego, które również ma wiele dobroczynnych właściwości. Oczywiście, metoda ta nie u wszystkich typów włosów się sprawdzi. Włosy gęste i zdrowe, mogą pod wpływem kuracji szybciej się przetłuszczać.

Minusy kuracji opartej na drożdżach

Jednym z minusów, jakie można znaleźć w przypadku tej kuracji jest nieciekawy zapach. Drożdże mają wyjątkowo specyficzną woń, która nie wszystkim będzie pasować. O ile samo nałożenie maseczki nie jest nie do zniesienia, o tyle warto zaznaczyć, że zmycie maseczki z głowy powinno być wykonane szamponem jak najbardziej naturalnym, bez silikonów czy parabenów. Takim szamponem bardzo ciężko pozbyć się mdłego zapachu drożdży z naszych włosów i skóry głowy. Niemniej jednak warto przemęczyć się, by osiągnąć cel i zapomnieć o wizji łysienia raz na zawsze!