SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Prostownica turmalinowa – bezpieczeństwo dla Twoich włosów

Posiadasz proste włosy czy kręcone? Niezależnie od ich wyglądu, na pewno każdy z nas czasami pragnie odmiany od swojej naturalności. Choć jest ona piękna, to w życiu bywają wyjątkowe okazje. Okazje wyjściowe, na których chcemy po prostu wyglądać nieco inaczej. Kobiety z kręconymi włosami zazwyczaj je prostują, natomiast posiadaczki prostych włosów, pragną je mieć kręcone.

Urządzenie do kręcenia i prostowania włosów

Chęci zmiany niestety nie powinny stanowić podstawy do tego, aby zmienić wygląd swoich włosów. Przede wszystkim powinniśmy zadbać, aby były mocne i zdrowe. Dlatego włosy cienkie i słabe nie powinny być nastawione na działanie tak gorącego zabiegu, jakim jest użycie lokówki bądź prostownicy. Kolejną sprawą jest wybór odpowiedniego urządzenia. Dzisiejsza dostępność nowoczesnych urządzeń na rynku sprawia, że możemy wybrać takie urządzenie, które zabezpieczy nasze włosy przed szkodliwymi czynnikami. Ponadto w sklepach do nabycia są również preparaty chroniące włosy przed ewentualnym przegrzaniem i przesuszeniem włosów.

Sprawdź także ranking prostownic fryzjerskich

Prostownica turmalinowa – dlaczego warto?

Tego rodzaju prostownica stanowi jeden z najnowocześniejszych wynalazków do zmieniania wyglądu włosów. Jak wspomniano przed takimi zabiegami najlepiej jest znaleźć urządzenie, które zapewni bezpieczeństwo naszym delikatnym włosom. Prostownica turmalinowa wyjątkowo dobrze spełnia wspomniane już działanie ochronne. Jej turmalinowe płytki zawierają tak zwane turmaliny. Są to specjalne minerały, które wytwarzają ujemne jony pod wpływem wysokiej temperatury. Te jony wnikają głęboko w strukturę włosa chroniąc go przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Płytki turmalinowe – korzyści

Wspomniane korzyści prostownic turmalinowych to dopiero początek. Płytki turmalinowe nagrzewają się szybciej niż na przykład płytki ceramiczne, a to sprawia, że możemy w szybszym tempie przygotować się nawet na niezapowiedziane spotkanie lub imprezę z przyjaciółmi. Jedyną dotychczas znaną wadą jest wyższa cena. Jednak czy wymienione korzyści nie są jej warte?

Sprawdź też: Prostowanie keratynowe – czy to zdrowe dla włosów?