SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Kreska na oku – błędy w malowaniu eyelinerem

Sztuka makijażu wcale nie należy do najprostszych. Nie wystarczy zaopatrzyć się w cienie do powiek, zestaw pędzli, aby już malować jak znane make-up artists. Nawet najlepsza paleta cieni nie sprawi, że od razu ktoś stanie się mistrzem malowania. Trzeba nabrać najpierw trochę wprawy. O ile cieniami trudno zrobić sobie krzywdę – zawsze można rozetrzeć pędzlem plamę, którą przez przypadek stworzy się na powiece – o tyle kreska na oku to naprawdę wyższa szkoła jazdy. Nie każdy umie malować ją precyzyjnie, nawet jeśli ma już za sobą kilka ładnych lat codziennego wykonywania pełnego makijażu.

Kreska na oku – czym ją malować?

Aby stworzyć ładny efekt kociego oka, ważny jest dobór odpowiednich narzędzi pracy. Dla początkujących osób poleca się pracę z cieniami. Warto kupić na początku ciemny cień do powiek – czarny lub grafitowy i nanieć cienkim pędzelkiem na górną linię rzęs. W ten sposób można sprawdzić, czy kształt nadany kresce, pasuje do naszego oka. Kolejnym krokiem, dla bardziej zaawansowanych, może być kredka. Warto wybierać kredki miękkie, którymi łatwiej się maluje. Twarde kredki, powodują, że ciężko jest narysować nad okiem kreskę, a dla niektórych może okazać się to nawet nieco bolesnym doświadczeniem! Ostatni etap, dla najbardziej doświadczonych osób – to kreska na oku malowana eyelinerem. Warto zadbać o to aby eyeliner miał jak najcieńszy pędzelek. Na rynku znaleźć można również eyelinery w formie pisaka – to dość łatwy w aplikacji produkt, od którego można zacząć rysowanie kreski na oku. Dobrze wybierać produkty dobrze napigmentowane, dzięki czemu nie będzie problemu z uzyskaniem mocnego wyrazistego koloru już przy pierwszym pociągnięciu kredką czy pędzlem. Produkty wodoodporne najlepiej omijać, szczególnie na początku naszej przygody. Kreska na oku nie wyjdzie od razu idealna i być może będzie trzeba ją nieco zmyć, aby poprawić ją raz jeszcze. Tutaj produkty wodoodporne mogą niestety pozostawiać po sobie nieestetyczne ślady, które ciężko szybko domyć.

Jak nauczyć się malować kreskę na oku?

Aby pięknie podkreślić oko kreską, należy przede wszystkim przygotować je do malowania. Warto położyć na powiekę bazę pod cienie, która utrwali makijaż oka i wyciągnie głębie kolorów. Powiekę należy następnie przypudrować – dzięki temu produkty nie będą się rozmazywać. Ten sposób polecany jest zwłaszcza dla osób posiadających tłuste powieki. Kreska na oku powinna zaczynać się w wewnętrznym kąciku oka i tam być najcieńsza, do połowy powieki powinna być nadal cienka – w połowie powieki nieco grubsza. Końcówka kreski powinna być namalowana dość grubą linią. Można również na początku wyznaczyć cienką linię cieniami do powiek, a następnie nałożyć na to eyeliner. Wówczas nasza kreska będzie na pewno bardziej precyzyjna. Roztarta kreska na oku, wykonana miękką kredką, sprawi wrażenie przydymionego oka. Taki look jest nadal bardzo popularny i nie wychodzi z mody od kilku dobrych lat!

Kreska na oku – błędy w malowaniu eyelinerem

Najczęstszym błędem w malowaniu eyelinerem jest zbyt gruba kreska na oku. Ciężka linia nad górnymi powiekami powoduje, że makijaż dodaje lat, a oko traci świeżość. To bardzo częsty błąd w makijażu u osób początkujących. Kolejnym rażącym błędem jest wyrysowanie zbyt długiej kreski. Długie kreski pasują do niewielu typów oczu, jedynie do tych o migdałowatym kształcie. Niektóre kobiety malują zbyt wyraziście zakończenie kreski, przez co tworzy się na oku nieestetyczna jaskółka. Kreska na oku prawym, powinna być lustrzanym odbiciem tej na oku lewym. Bardzo rzadko udaje się zrobić dwie identycznie kreski. Warto jednak zadbać o to aby były one możliwie jak najbardziej zbliżone do siebie – zarówno kształtem jak i grubością i długością. Jeśli nie czujemy się pewnie w malowaniu kredki eyelinerem, lepiej zrobić to przy pomocy bezpieczniejszych form produktów – kredki czy cienia do powiek. Efekt będzie równie piękny. Warto codziennie podkreślać swoje spojrzenie kreską, która nadaje mu głębi i zagęszcza optycznie rzęsy.