SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Mycie włosów
Uroda

Mycie włosów – na czym polega prawidłowa pielęgnacja włosów?

Większości z nas wydaje się, że mycie włosów nie jest niczym skomplikowanym. To prawda, wystarczy zastosować szampon i odżywkę, a następnie spłukać te produkty wodą. Jednak wiele osób nadal popełnia podstawowe błędy. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak poprawnie myć włosy, by były nie tylko czyste, ale i odżywione oraz wyglądały pięknie.

Na czym polega prawidłowa pielęgnacja włosów?

Lśniące i zdrowe włosy to atrybut urody każdej osoby – w końcu włosy to ten element wyglądu, na który od razu zwraca się uwagę. Piękne włosy to także „objaw” tego, że dana osoba jest zdrowa. Dbanie o fryzurę to pewnego typu rytuał – powinno się to robić każdego dnia. Co ważne, dbanie o kosmyki nie polega tylko na regularnym myciu ich. Właściwa pielęgnacja to także odżywianie, wzmacnianie i stylizowanie w odpowiedni sposób. Co ważne, ogromne znaczenie ma stosowanie kosmetyków, które zawierają naturalne składniki, są pozbawione chemii, takie jak SLS, i których działanie pozytywnie wpływa na nasz typ kosmyków. Np. osoby z farbowanymi włosami powinny stosować szampony i odżywki do włosów farbowanych, osoby z włosami kręconymi powinny wybierać kosmetyki do włosów kręconych itd.

Oczyszczanie włosów i skóry głowy

Podstawowym elementem pielęgnacji jest oczyszczanie włosów, a także i skóry głowy. Kosmyki należy myć tak często, jak tego potrzebują – przetłuszczające się włosy należy myć każdego dnia, w wypadku włosów suchych wystarczy mycie co dwa dni itd. W tym celu stosuje się szampon. Warto stosować wysokiej jakości produkty, takie jak Authentic Beauty Concept szampon. Główną funkcją preparatu tego rodzaju jest oczyszczanie skóry głowy oraz włosów. Produkt ten powinien zawierać niewiele składników i powinny być one naturalne. Szampony mogą tylko oczyszczać kosmyki, ale mogą również mieć dodatkowe funkcje, takie jak zwiększenie objętości, ochrona koloru po farbowaniu, wydobycie naturalnego skrętu włosów. Authentic Beauty Concept szampon może odświeżać, zwiększać objętość, nabłyszczać, chronić kolor itd. Na rynku dostępne są również takie preparaty jak suchy szampon. Jest to artykuł, który odświeża głowę i kosmyki, ale tylko na krótki czas. Ponadto suchy szampon nie powinien być stosowany zbyt często, ponieważ może podrażniać skórę.

Odżywianie włosów

Kolejnym etapem, po myciu, jest regularne odżywianie włosów. Odżywkę należy stosować podczas każdego mycia. Warto wybierać produkt o konkretnych zastosowaniach, taki jak Authentic Beauty Concept odżywka glow zwiększająca objętość, chroniąca kolor, nawilżająca, przywracająca elastyczność czy wzmacniająca. Na rynku dostępne są zarówno preparaty, które należy spłukać wodą, jak i takie rozwiązania jak Authentic Beauty Concept odżywka bez spłukiwania, którą należy pozostawić na włosach po myciu. Oprócz tego produktu, należy również co jakiś czas – na przykład raz w tygodniu – stosować dodatkowo maskę. To bardzo odżywczy produkt. Na rynku można znaleźć takie artykuły jak: Authentic Beauty Concept maska glow intensywnie nawilżająca i Authentic Beauty Concept maska intensywnie odbudowująca. Po nałożeniu maski warto owinąć głowę ręcznikiem i odczekać od 30 do 60 minut w zależności od typu kosmetyki. Produkt należy później zmyć wodą. Warto zauważyć, że w wielu sklepach, takich jak https://sklep.dayspashe.pl/marki/213-authentic-beauty-concept można zakupić zestaw, w którym można znaleźć szampon, odżywkę i maskę do jednego rodzaju włosów, co przyspiesza i ułatwia zakupy oraz dobór odpowiednich kosmetyków.

Jak stylizować włosy, aby były zdrowe?

Ważne jest nie tylko to, aby stosować odpowiednie kosmetyki w odpowiedni sposób – należy również ograniczyć stylizowanie kosmyków i traktować je delikatnie. Częsta stylizacja na ciepło, używanie suszarki, prostownicy, lokówki, ale i stosowanie ostrych spinek, upinanie wysoko włosów, naciąganie ich i szarpanie podczas czesania, częste farbowanie, utrwalanie fryzury, stosowanie takich produktów jak żel czy lakier – wszystkie te czynności mają wpływ na zdrowie włosów. Najlepiej ograniczyć te działania do minimum, a zamiast tego skupić się na używaniu odpowiednich kosmetyków. Właściwy zestaw niezbędnych artykułów i pielęgnacja w odpowiedni sposób sprawią, że kosmyki będą wyglądać pięknie i zdrowo bez stylizowania. 

Materiał zewnętrzny