SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Oczy – jak podkreślić je makijażem?

Mówi się, że „oczy to zwierciadło duszy”. Czy tak rzeczywiście jest? Nie wiemy! Jednak jedno jest pewne – oczy dużo mówią o człowieku. Przy rozmowie i przy pierwszym poznaniu ludzie zawsze patrzą na siebie i wyczytują ze wzroku informacje o sobie nawzajem. Kobiety często chcą, aby ich oczy zachwycały. Można je pięknie podkreślić z pomocą makijażu! Odpowiednie kosmetyki i kilka prostych tricków zapewnią Ci cudowne i pięknie umalowane oczy. Makijaż potrafi wydobyć z nich to, co najlepsze! Jak więc je umalować, jeśli nie mamy większego doświadczenia?

Makijaż oka dla początkujących

Jeśli nigdy nie miałaś do czynienia z makijażem oka i nie malujesz się zbytnio na co dzień, warto zacząć od wyboru odpowiednich kosmetyków. Ważne jest, aby były one dobrej jakości, gdyż wtedy będzie się z nimi łatwo pracowało. Nie muszą być one z najwyższej półki, jednak postaw na sprawdzone produkty. Na start warto wybrać stonowane kolory cieni do powiek. Brązy i nude będą idealne! Z takimi kolorami pracuje się najłatwiej. Dodatkowo wyposaż się z kredkę do oczu, może być ona także brązowa lub czarna. Warto w kosmetyczce mieć też eyeliner, chociaż na początku nie pracuje się z nim najłatwiej. Na sam koniec potrzebny jest tusz do rzęs oraz dodatkowy artykuł – zalotka! Pod cieniem warto mieć bazę, która przedłuży ich trwałość.

Jak umalować swoje oko, aby wyglądało pięknie?

Makijaż na co dzień nie jest zbyt skomplikowany. Z każdym dniem będzie Ci coraz lepiej i szybciej wychodził. Zacznij od nałożenia bazy na powieki. Jeśli jej nie masz, możesz skorzystać z korektora. Teraz wybierz jasny odcień brązu z posiadanych cieni i podkreśl nim załamanie powieki. Wyjedź nim odrobinę ponad. Następnie ciemniejszym cieniem uzupełnij załamanie powieki oraz zewnętrzny kącik oka. Sprawi to, że całość nabierze kształtu i optycznie wydłuży oko. Na koniec na środek powieki nałóż brokatowy, jasny i ciepły cień. Dobierz go do brązów, których użyłaś. Aby dodatkowo otworzyć oko, dodaj rozświetlacz w wewnętrzny kącik. Jeśli chcesz zagęścić linię rzęs, nałóż kredkę. Na koniec podkręć rzęsy zalotką i wytuszuj. Użycie zalotki jeszcze bardziej otworzy oko i nada mu kobiecy charakter dzięki wywiniętym rzęsom.
Makijaż oka wcale nie jest trudny! Wystarczy trochę wprawy i z każdym dniem będzie nam wychodził coraz lepiej! Jeśli interesujesz się kosmetykami, odwiedź także stronę http://froufrouliner.pl/. Czeka tu na Ciebie jeszcze więcej inspiracji