SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Uroda

Olejki do pielęgnacji twarzy: co warto wybrać?

Olejki do twarzy to szeroki wybór kosmetyków, dzięki którym utrzymanie skóry w dobrym stanie jest o wiele łatwiejszym zadaniem. Z jakich rozwiązań warto skorzystać? Jakie kosmetyki mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem.

Olejki do pielęgnacji twarzy

Olejki do pielęgnacji twarzy to szeroka grupa kosmetyków, które mogą w różny sposób wpływać na skórę. Wielką popularnością cieszą się nawilżające olejki do twarzy, wielkim zainteresowaniem cieszą się też te, które mają oczyszczać lub rozświetlać cerę. Takie kosmetyki dodatkowo wspierają skórę, co jest zasługą znajdujących się w nich witamin. Jedną z tych najważniejszych jest witamina C, której zazwyczaj towarzyszą witaminy A i E. W olejkach do twarzy można też znaleźć sporo witamin z grupy B oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. Są to naturalne przeciwutleniacze oraz filtry, z mocy których warto korzystać regularnie.

Jakie wybrać?

A jakie olejki do pielęgnacji twarzy mogą zająć ważne miejsce w naszej kosmetyczce? Bardzo popularnym środkiem jest olejek arganowy, znany ze zbawiennego wpływu na skórę. Wyciąg z pestek malin, olejek z awokado oraz z rokitnika – oto kolejne propozycje, na które warto postawić. Olejek z paczuli lub z nasion chia, olejek z róży –to kolejne kosmetyki, dzięki którym utrzymanie skóry w dobrym stanie będzie dla nas o wiele łatwiejsze.

obliczasrebra.pl