SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

Odcienie jasnego brązu

Kolor włosów ma bardzo istotne znaczenie, bowiem wiele mówi o danej osobie. Tytułem przykładu, osoby z ciemnymi włosami, które ubierają się w czarne ubrania, z pewnością na pierwszy rzut oka kojarzą się z subkulturą metali oraz punków. Natomiast w przypadku, gdy kobieta ma włosy w kolorze blond, kojarzy się z bogatymi bizneswoman nastawionymi na realizację celów i marzeń. Oczywiście wskazać należy, że są to jedynie stereotypy, jednakże bardzo mocno utrwalone w ludzkich umysłach. W każdym jednak wypadku możliwe jest przełamanie pozorów i wybicie się ponad opinie innych ludzi.

Kolor włosów a pielęgnacja

Bardzo ważne jest jednak, aby należycie dbać o swoje włosy. Mowa tu nie tylko o ich pielęgnacji, ale i o koloryzowaniu. Odcienie jasnego brązu stanowią najwyższy krzyk mody, dlatego wiele kobiet decyduje się na zafarbowanie włosów właśnie na brąz i kolory pokrewne. Trzeba przyznać, że jest to zjawisko korzystne szczególnie w porze jesiennej, bowiem fryzura o tej barwie doskonale komponuje się z przedzimowymi krajobrazami. Duże znaczenie ma fakt, że nie trzeba się ograniczać tylko do jednego odcienia brązu. Bardzo dobre efekty można uzyskać dzięki stworzeniu unikalnego ombre. W tym przypadku warto jednak skorzystać z porady stylisty, bowiem kolory nie powinny się zlewać i wyglądać możliwie jak najbardziej naturalnie.

Zobacz także tekst o farbowaniu włosów z refleksami: https://www.szafatosi.pl/braz-z-refleksami-najmodniejsza-koloryzacja-sezonu/

Farbowanie włosów a ich stan

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zafarbować włosy na własną rękę, jednakże kobiety, które nigdy nie robiły tego samodzielnie, powinny skorzystać z pomocy fryzjera. Długość włosów w przypadku brązu jest praktycznie pozbawiona znaczenia, bowiem barwa ta idealnie pasuje zarówno do fryzur krótkich, jak i do włosów bardzo długich. Ze względów praktycznych warto jednak postawić na włosy rozpuszczone do ramion. W żaden sposób nie wpływają one na krępowanie ruchów, dzięki czemu możliwe jest swobodne uprawianie sportu bądź innych aktywności. Jednocześnie fryzura będzie stanowiła doskonałą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak powiewy zimnego wiatru bądź promieniowanie słoneczne.

Fryzura wieczorowa – sprawdź, co jest teraz w modzie!