SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Perfumy damskie
Zakupy

Perfumy damskie na jesień 2022/2023

Przed nami jeszcze 2 pełne miesiące pięknego polskiego lata, warto jednak pamiętać, że za rogiem już „czai” się jesień. Jak co roku przynosi ona nie tylko zmiany w pogodzie i garderobie, ale także w kosmetyczce. Jedną z tych największych są nowe perfumy. Cięższe i bardziej intensywne niż te używane wiosną i latem. Wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami jesienią, warto przypomnieć, czym charakteryzują się perfumy na tę porę roku, a także sprawdzić, jakie zapachy będą modne jesienią 2022.

Jakie są jesienne perfumy?

Jesienią w zapachach szukamy przede wszystkim ciepła, którego nie zapewni nam już pogoda. Lubimy otaczać się więc zapachami ciężkimi, intensywnymi, wyrazistymi. Chętnie „ubieramy się” w perfumy, które zawierają nuty korzenne, przyprawowe, a także niezwykle popularne perfumy z rodziny gourmand, czyli te z „jadalnymi” akordami. Upodobanie do wyrazistych nut wynika z tego, że przy niższej temperaturze wiele zapachów traci na swojej intensywności, dlatego, aby były wyczuwalne, muszą być cięższe. Warto jednak pamiętać, że upodobania zapachowe to zawsze kwestia indywidualna. To, dlatego na tagomago.pl/collections/perfumy-perfumy-damskie perfumy damskie na jesień to nie tylko te ciężkie i intensywne, ale i lżejsze propozycje, które swoimi akordami przywołują wakacyjne wspomnienia.

perfumy damskie

Jakie perfumy będą modne tej jesieni?

Tej jesieni panie będą miały w czym wybierać. Wśród damskich perfum pojawia się wiele nowości, w tym kilka edycji limitowanych. Na topie nadal będą też perfumy, które zadebiutowały na rynku w 2021 roku, a nie zostały jeszcze odkryte przez masowego odbiorcę. Co ciekawe najmodniejszym wyborem tej jesieni będą kwiatowe kompozycje inspirowane naturą. Na liście najmodniejszych zapachów znajdą się też pachnidła orientalne, zmysłowe gourmand i słodkie zapachy.

Jakie perfumy kupić na jesień 2022?

Jesiennych perfum na rynku nie brakuje. W swojej ofercie ma je wiele marek, jednak prawdziwym hitem tej jesieni ma być kompozycja unisex od marki Fenty. Perfumy o tej samej nazwie to zapach dedykowany kobietom i mężczyznom. Jest mocno kwiatowy, a jego dominującą nutą są akordy różane, dalej pojawiają się te owocowe, cytrusowe, kwiatowe, piżmowe. Twórcą kompozycji jest Jacques Cavallier, a zapach zadebiutował w 2021 roku. W nucie głowy pachnidła odnaleźć można jagodę i tengeryna, w nucie serca różę bułgarską, geranium i magnolię, natomiast nutami bazy jest piżmo oraz paczula.

perfumy na jesień

Czy jesień może być romantyczna? Marka Lancome udowadnia, że tak! W 2021 roku na rynek wprowadziła ona idealne szyprowo-kwiatowe perfumy na jesień. Jest to propozycja typowo kobieca i nosi nazwę Idôle Emily in Paris. Jej twórcami są Adriana Medina-Baez, Nadege le Garlantezec i Shyamala Maisondieu. W eleganckim, ale oryginalnym flakonie zamknęli oni gruszkę, bergamotkę, różę turecką, różę majową, jaśmin indyjski, białe piżmo i wanilię. Kompozycja jest typowo jesienna, podobnie jak nowy kwiatowy zapach od Gucci. Gucci Flora to kolejna jesienna propozycja, ale tym razem z pazurem. Słodko- kwiatowe aromaty przełamane są tu woniami czarnej porzeczki i kremowej gardenii.