SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Pomadka ochronna do ust
Uroda

Pomadka ochronna do ust

Usta nie tylko kobiet ale także mężczyzn i dzieci powinny być chronione przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Zwłaszcza zimą, ale także latem kiedy jesteśmy narażeni na niebezpieczne dla zdrowia promieniowanie UV. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Dlaczego warto stosować pomadki ochronne do ust?

Pomadka ochronna do ust potrzebna jest do nawilżania i pielęgnacji. Dzięki niej usta nie ulegają wysuszeniu i nie pęka delikatny naskórek. Może się także przydać w natłuszczaniu. Powinna być używana przez cały rok, nie tylko w zimie, chociaż w zimowych miesiącach przydaje się najbardziej.

Jak wybrać dobrą pomadkę ochronną do ust?

Przy kupowaniu pomadki ochronnej powinniśmy patrzeć na jej skład. Na przykład czy jest bogata w witaminy. Czy ma wyciągi roślinne nawilżające, regenerujące i odżywiające. Także to czy zawarte w niej olejki będą wspomagały jędrność naskórka i czy będą stanowić barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami powietrza. Wbrew pozorom nie wszystkie bowiem pomadki do ust są takie same.

Jakie istnieją rodzaje pomadek ochronnych do ust?

Możemy wyróżnić kilka różnych rodzajów pomadek ochronnych. Na przykład mogą być pomadki ochronne (używane na przykład podczas mrozu i wiatru w zimie), nawilżające (przywracają jędrność i zapobiegają spękaniu warg), regenerujące (pełne witamin i ważnych składników odżywczych) albo z peelingiem służącym złuszczaniu martwego naskórka. Wybierając którąkolwiek z nich trzeba kierować się największymi swoimi potrzebami.

Warto pamiętać, że aby działanie pomadek było skuteczne trzeba używać ich często, nawet codzienne. W rodzinie każdy powinien mieć swoją własną pomadkę dobraną do wieku i potrzeb skórnych.

Jakie substancje mogą jeszcze znajdować się w pomadkach do ust?

Pomadki ochronne mogą różnić się między sobą zawartością przeróżnych składników dodatkowych. Na przykład takich jak ekstrakt z czerwonych owoców, olej słonecznikowy, olej z czarnuszki, aloes, malinę, szałwię, masło Shea i wiele innych. Pomadki mogą mieć także różną postać – między innymi sztyft albo żel.

Czy są jeszcze inne kosmetyki do pielęgnacji ust?

Oprócz pomadek można spotkać na rynku kosmetycznym balsamy do ust i serum do ust. Mogą one stanowić uzupełnienie pielęgnacji, mogą te być używane na przemian z pomadką.