SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Dlaczego warto nosić przy sobie jaspis
Poradnik

Dlaczego warto nosić przy sobie jaspis?

Dlaczego warto kupić naszyjnik lub pierścionek właśnie z jaspisem? Otóż jest to kamień magiczny, o silnych właściwościach ochronnych i oczyszczających. Mając jaspis zawsze przy sobie, poczujemy się zdrowi, silniejsi i bardziej optymistyczni. Wkładając jaspis do sypialni, lepiej się wyśpimy, a trzymając ten kamień naturalny na biurku w pracy, zdecydowanie odczujemy poprawę koncentracji w pracy.

Co daje nam noszenie japisu?

O tym jakie ma kamień jaspis właściwości magiczne, rozpisywali się już nasi przodkowie. Kamień ten w naturalny sposób emituje dobrą dla człowieka energię, otaczając go zdrowotną aurą. Kamień jest jest ceniony zarówno ze względu na swoje piękno, jak i zastosowania w praktykach ezoterycznych. Co dokładnie sprawia, że jaspis jest kamieniem magicznym?

  • Po pierwsze, jaspis daje nam swoistą ochronę. Uważany jest za silny ochronny kamień, który pomaga blokować negatywne energie, wpływy czy ataki energetyczne.

  • Po drugie, ten kamień przynosi równowagę emocjonalną i umysłową oraz stabilizuje energię ciała

  • Po trzecie wreszcie, kamień jaspis ma ważne funkcje psychologiczne. Daje poczucie siły oraz pewności siebie, co pomaga w podejmowaniu decyzji czy realizacji celów

  • Po czwarte, niektórzy twierdzą, że jaspisy mają zdolność stymulowania kreatywności u ludzi poprzez pobudzenie wyobraźni i wydobywania ukrytego potencjału artystycznego. 

  • Ostatecznie również, mimo że nie potwierdza tego nauka, a jedynie tak wynika z wielowiekowych przekonań i podań, jaspis pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną organizmu. Jako środek podobny do hematytów, wspomaga układ krążenia krwi czy też pomaga na osłabienie mięśniowo-sercowe.

Odmiany kamienia jaspis

Jest wiele innych rodzajów odmian jaspisu, często nazwa pochodzi albo od regionu lub miejsca ich występowania albo opisywanego przez nie wyglądu czy struktury kamienia. Odmiany jaspisu można podzielić na wiele różnych typów, zależnie od koloru i wzoru:

  • Jaspis czerwony – ma intensywne czerwone barwy ze złotymi wzorami

  • Jaspis dalmatyński – posiada białe plamki na czarnym tle, przypominające skórę dalmatyńczyka

  • Jaspis mookaitowy – charakteryzuje się pięknymi odcieniami brązów i żółci

  • Jaspis pejzażowy (paisley stone) – ma malownicze formacje w kształcie krajobrazów lub pejzaży

  • Sznurowadłowy jasprys (ribbonstone jasper) – cechuje go wygląd falistych pasków w różnych kolorach

Szczególnie ciekawy w tym zestawieniu jest czerwony jaspis, zwany jaspisem cesarskim. Jest niezwykle chętnie kupowany przez amatorów biżuterii z naturalnych kamieni. Ma wysoką gęstość i cechuje się wyjątkowym naturalnym wzorem. Już w Starożytności doceniono piękno tej odmiany jaspisu, tworząc z niego ozdoby dla cesarzy w Starożytnym Rzymie.