SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda Zdrowie

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Cellulit to nieestetyczna przypadłość, która jest jest zmorą wielu kobiet, zarówno młodych dziewczyn jak i dojrzałych pań. Co prawda zimą można go ukryć pod ubraniami, ale niemałym utrudnieniem jest on w okresie letnim, kiedy mnóstwo kobiet odkrywa swe ciało i korzysta z plażowania. Cellulit jak się pozbyć?

Co to jest cellulit?

Cellulit to niezbyt estetycznie wyglądające zmiany skórne z którymi borykają się miliony kobiet na całym świecie. Jak wykazują badania przypadłość ta dotyka około osiemdziesiąt procent mieszkanek rozwiniętych krajów. Cellulit bardzo często atakuje nie tylko kobiety z nadwagą, lecz także zgrabne i filigranowe panie, które regularnie dbają o wygląd swego ciała.

Istnieje kilka przyczyn powstawania tego typu zmian skórnych. Spośród wielu z nich można wymienić nie tylko uwarunkowania genetyczne, lecz także zaburzenia krążenia oraz problemy hormonalne. Ponadto do przyczyn występowania cellulitu można wymienić siedzący tryb życia, błędy żywieniowe, nadużywanie niektórych lekarstw oraz zły stan psychoemocjonalny.

Cellulit  występuje na ciele w postaci zdeformowanej tkanki tłuszczowej. Objawia się on nierówną oraz wybrzuszoną skórą, która wyglądem mocno przypomina powierzchnię pomarańczy. Z tego też powodu zmiany te są bardzo często nazywane skórką pomarańczową.

Powstaje on w wyniku nacisku tłuszczu na pionowo ułożoną tkankę łączną, która otacza poszczególne komórki tłuszczowe. Cellulit najczęściej można zauważyć na ciele w tych miejscach, w których organizm magazynuje tłuszcz. Występuje on najczęściej na udach  pośladkach oraz brzuchu.

Zdrowa dieta a walka z cellulitem

Co prawda walka z cellulitem nie jest łatwa, ale istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które niwelują te nieestetyczne zmiany skórne. Dietetycy polecają kobietom, które borykają się z uciążliwą skórką pomarańczową, aby spożywały każdego dnia dużą ilość błonnika oraz produktów pełnoziarnistych. Korzystny wpływ ma także konsumowanie owoców, które przyczyniają się do usuwania toksyn z organizmu i w ten sposób zapobiegają powstawaniu nieestetycznych grudek na skórze. Ponadto do skutecznie działających produktów antycellulitowych zalicza szparagi, brokuły, tłuste ryby oraz egzotyczne owoce, wśród których można wymienić grejpfruty, ananasy oraz cytryny.

Wskazane jest także picie dużej ilości wody, bowiem wówczas ciało skutecznie pozbywa się nadmiaru tłuszczu. Z kolei brak wystarczającej ilości tego płynu w organizmie przyczynia się bardzo często do zaburzeń, które skutkują powstawaniem cellulitu.

Ćwiczenia a skuteczna walka z cellulitem

Cellulit bardzo często występuje u kobiet borykających się z nadwagą. W związku z tym niezwykle ważną rolę w walce z tą przypadłością odgrywa prowadzenie aktywnego trybu życia. Warto zatem rozpocząć wykonywać regularnie poszczególne ćwiczenia. Można biegać, pływać, jeździć na rowerze czy też ćwiczyć jogę. Niezwykle ważne jest, aby wykonywanie ćwiczeń było regularne. Najlepiej wykonywać je kilka razy w tygodniu według ustalonego harmonogramu.

Masaż a walka z cellulitem

W walce ze skórką pomarańczową niezwykle ważna rolę odgrywa masowanie zmienionych miejsc na skórze. Czynność tą warto wykonywać przy pomocy specjalnej, szorstkiej rękawiczki. Masowanie doskonale stymuluje krążenie krwi oraz płynów, co w efekcie prowadzi do zerwania tkanek tłuszczowych. Polecane jest wykonywanie masażu z użyciem fusów z kawy, bowiem zawarta w niej kofeina znacznie przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej.
Obecnie na rynku kosmetycznym nie brakuje także różnorodnych balsamów i kremów których regularne stosowanie znacznie poprawia wygląd skóry.

Biomezoterapia – innowacyjna metoda walki z cellulitem

Biomezoterapia to nowoczesna metoda walki z cellulitem, która w widoczny sposób ujędrnia skórę. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo poszczególnych substancji leczniczych o odpowiednio dobranym stężeniu.

Do wykonania biomezoterapii wykorzystywane są przede wszystkim antyhomotoksyczne leki, które zawierają w swoim składzie składniki pochodzenia naturalnego. Seria tego typu zabiegów pozwala na uzyskanie lepszego napięcia skóry.