SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Moda

Rozpięta koszula u faceta

Kobiety od wielu lat uważają, że przystojny mężczyzna to ten, który potrafi elegancko się ubrać. Dlatego panowie, którzy noszą koszule, garnitury czy marynarki są wręcz rozchwytywani przez kobiety. Trzeba przyznać, że obecnie wizerunek ma tak ogromne znaczenie, że nie sposób przejść obojętnie obok tej kwestii. Kanony mody są w tym przypadku bardzo surowe, bowiem nawet najmniejsze odstępstwo od przyjętych konwenansów może spowodować nieoczekiwane skutki.

Dlatego zdecydowanie dobrze jest, aby każdy mężczyzna, który chce czuć się elegancko, skorzystał z pomocy stylisty. Będzie on w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego rozpięta koszula u faceta jest rozwiązaniem mało gustownym, jak również doradzi wybór odpowiednich butów oraz innych dodatków do indywidualnej kreacji.

Jak nosić rozpietą koszulę?

W sklepach dostępne są rozmaite koszule męskie, które różnią się krojem, kolorystyką oraz wcięciami w talii. Zdecydowanie odradza się noszenie koszul z krótkim rękawem, bowiem są one mało praktyczne. Nawet pod marynarką często odstają i wyglądają mało elegancko. Wyjątek stanowią koszule sportowe, które ubierane są przez mężczyzn na luźne spotkania towarzyskie. Warto wskazać, że jest to jedyny wariant, w którym koszula może być rozpięta. Nie powinna ona jednak ukazywać nagiego torsu, ale koszulkę – najlepiej z kosmicznym motywem lub wizerunkiem czy logiem ulubionego zespołu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mężczyźni w podeszłym wieku powinni wystrzegać się koszul w wariancie sportowym – dla nich przeznaczone są wyłącznie koszule eleganckie i jednokolorowe.

Alternatywa dla koszul męskich

Ewentualną alternatywę mogą stanowić jedynie koszule w kratę, jednak preferowany jest długi rękaw. W każdym przypadku należy zadbać o to, aby spodnie i buty dopełniały kreację. Przede wszystkim konieczne jest zwrócenie uwagi na kolorystykę – kontrast bądź inny zbliżony efekt jest niecelowy, wręcz niepożądany. Do takiej kreacji zdecydowanie pasują pantofle bądź lakierki. Należy unikać noszenia butów sportowych do eleganckich koszul, bowiem zamierzony efekt zostanie w ten sposób utracony.

Sprawdź także: https://www.szafatosi.pl/modne-fryzury-meskie-2021/