SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

prezent na ślub
Lifestyle

Jak wybrać idealny prezent na ślub?

Zawarcie związku małżeńskiego przez dwoje kochających się ludzi jest zawsze radosnym i wyjątkowym wydarzeniem. Sama ceremonia ma miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego, albo w kościele któregoś z wyznań. Później młoda para zaprasza swoich gości na wesele, które może być zorganizowane w małej restauracji lub na wielkiej sali weselnej – zależnie od preferencji i zamożności młodych.

Prezent na ślub

Bez względu na to, na jak huczny ślub zostaniemy zaproszeni, nie wypada pojawiać się na nim bez odpowiedniego prezentu. Jeżeli mamy szczęście, to w zaproszeniu znajdziemy informację o tym, co nowożeńcy chcieliby dostać. Popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest wino. Młoda para może również prosić o przekazanie datków na organizacje charytatywne. Standardowy prezent na ślub to oczywiście tzw. „koperta”. Jest to nic innego, jak kartka z życzeniami pomyślności na nowej drodze życia wraz ze schowanymi w niej pieniędzmi.

prezent na ślub

Jak drogi powinien być prezent na ślub?

Aby nie wyjść na skąpca najlepiej dać młodym troszkę więcej banknotów, niż nam się to wydaje konieczne. W niektórych kręgach zdarza się, że przed ślubem młoda para udostępnia osobom zaproszonym na wesele listę prezentów, które chciałaby dostać. Goście powinni od razu między sobą uzgodnić kto co kupuje. Dzięki temu unikną niezręcznej sytuacji, w której młodzi odpakowywaliby np. pięć kompletów sztućców lub ręczników pod rząd. Jeżeli jednak nie wiemy co kupić, to musimy zdać się na własną intuicję. Może nie będzie to prezent idealny, ale na pewno ucieszy młodą parę i będzie dla niej pamiątką na długie lata.

projektyslubne.pl