SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Moda

Sylwestrowy manicure

Paznokcie stanowią bardzo ważny element sylwestrowej kreacji. Nie bez powodu podkreśla się, że zadbane dłonie stanowią wizytówkę stylowej i bardzo szykownej kobiety. Konieczne jest jednak odpowiednio wcześnie zamówić wizytę w salonie piękności, bowiem im bliżej sylwestra, tym bardziej napięte terminy mają profesjonalne stylistki. Na ogół jednak można znaleźć profesjonalistkę, która zdecyduje się na wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego. Dzięki temu każda z pań może wyglądać pięknie na przywitaniu Nowego Roku.

Manicure na sylwestra – co wybrać?

Sylwestrowy manicure powinien być ściśle dopasowany do kreacji, jaką dana kobieta zamierza zaprezentować podczas bankietu. Dlatego w przypadku, gdy ma ona barwy pastelowe, warto postawić na paznokcie właśnie w takiej barwie. Z pewnością przyciągną one wzrok wszystkich zaproszonych gości i sprawią, że stylizacja będzie podziwiana. Natomiast w przypadku, gdy kobieta ubiera czarną, lecz stylową sukienkę, powinna zdecydować się na paznokcie w kolorze czerwonym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne paznokcie różniły się od siebie barwą. Jednak należy uważać, aby nie przesadzić – tęczowe barwy mogą wywoływać złe skojarzenia, co negatywnie odbije się na postrzeganiu danej osoby. Duże znaczenie ma także charakter uroczystości. Jeżeli osobami zaproszonymi są ludzie młodzi, doskonale sprawdzą się paznokcie w barwach pastelowych bądź chłodna czerwień.

Jaki manicure dobrać do kreacji?

Inaczej jest natomiast na poważnych uroczystościach. W takim wypadku niezbędne jest skierowanie swoich kroków do manicurzystki, która specjalizuje się w paznokciach żelowych. Trzeba przyznać, że mają one nieskazitelny połysk i odbijają światło reflektorów. Oczywiście nie można z tym efektem przesadzać, bowiem rezultat może być zgoła odmienny od założonego. Dlatego zdecydowanie warto kierować się umiarem w tym zakresie. W przypadku, gdy kobieta wybierająca się na bal nie zapuściła dłuższych paznokci, powinna skorzystać z tipsów bądź usług specjalistki, która zajmuje się wizualnym wydłużaniem paznokci. Wtedy można być pewnym, że dłonie będą idealnie komponować się z sukienką.