SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

dermapen warszawa
Uroda

Dermapen – jakie to zabiegi i dlaczego powinieneś je wypróbować!

Jedną z gałęzi medycyny jest medycyna estetyczna, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Jej zalety doceniają nie tylko kobiety dbające o piękny wygląd, ale również mężczyźni, dla których priorytetem staje się dbanie o siebie. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które można wykonać w celu upiększenia i odmłodzenia się. Jednym z nich jest dermapen.

Czym jest dermapen i na czym polega?

Zabieg ten jest rodzajem mezoterapii, w wyniku której do skóry wprowadza się różne substancje lecznicze i regenerujące. Wykonywany jest w oparciu o urządzenie Dermapen. Skóra jest nakłuwana pulsującymi igiełkami, które docierają do najgłębszych warstw skóry. W zależności od potrzeb czy preferencji, głębokość sięga od 0,5 do 2,5 milimetra.

Jak wyglądają to urządzenie?

Składa się z głowicy i kilkunastu bardzo cienkich mikroigiełek. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po zabiegu jest bardzo niskie gdyż w składzie igiełek brakuje niklu i chromu, głównych czynników wywołujących alergię.

Przygotowanie do zabiegów

Do zabiegów musimy przystąpić z czystą i i suchą skórą, wolną od pyłów i różnych produktów. Często zdarza się, że lekarz w miejsce ukłuć nakłada maść znieczulającą, jednak zabieg może przebiec bez niej, z bólem odczuwalnym w niewielkim stopniu. W zależności od niedoskonałości, której chcemy się pozbyć, procesy przygotowania mogą się trochę od siebie różnić, jednak specjalista przeprowadzający zabiegi wszystko wcześniej wytłumaczy i odpowie na pytania.

Jak to działa?

Igiełki urządzenia rozrywają skórę tworząc mikrourazy, które skóra szybko regeneruje z pomocą kolagenu i elastyny wyprodukowanych w wyniku nakłuć. Dodatkowo produkowane są fibroblasty. Właśnie wtedy skóra ulega złuszczeniu i ujędrnieniu! Oprócz pracy wykonywanej przez skórę, urządzenie wprowadza specjalnie przygotowane preparaty nawilżające, odżywiające i napinające. Cały zabieg trwa około 30 minut.

I co potem?

Zabieg nie zostawia żadnych blizn. Na przestrzeni kilku dni, w miejscu poddanemu zabiegowi można odczuwać lekki ból, może występować zaczerwienienie i lekki obrzęk. Powinno się unikać silnego słońca i solarium przez 6 tygodni, jednak można od razu powrócić do swoich codziennych obowiązków. Lekarz może również polecić stosowanie specjalnych produktów po zabiegu, aby zmniejszyć obrzęk.

Dla kogo jest przeznaczony dermapen? I jakie są jego efekty?

Zabieg jest przeznaczony dla tych, którzy chcą się pozbyć różnych niedoskonałości cery i skóry znajdujących się na całym ciele – dzięki urządzeniu można pozbyć się zmarszczek, blizn po trądziku, operacjach i innych wypadkach, irytujących rozstępów pociążowych, zwiotczałej skóry, a nawet odmłodzić skórę dłoni! Efekty leczenia mogą pojawić się już po pierwszym zabiegu, jednak najczęściej widoczne są po drugim lub trzecim. Pełna regeneracja następuję po około miesiącu.

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby nowotworowe, obecność opryszczki lub trądziku i ciąża.

Wpisując w wyszukiwarce dermapen Warszawa, znajdziemy wiele sprawdzonych klinik oferujących zabiegi mezoterapii mikroigłowej. Warto przemyśleć wykonanie takiego zabiegu i znaleźć klinikę spełniającą nasze oczekiwania.