SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Uroda

Jak pozbyć się trądziku w szybki sposób?

Piękna, nieskazitelnie czysta cera to marzenie każdej kobiety –
niezależnie od wieku. W obecnych czasach wiele pań skarży się na trądzik. O dziwo, nie są to wyłącznie dziewczyny w nastoletnim wieku, które dojrzewają i stąd cierpią na niedoskonałości cery. Trądzik wieku dorosłego dotyka coraz większą ilość osób. Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się trądziku.

Przyczyny trądziku

Warto przemyśleć najpierw, jakie jest źródło naszych problemów z cerą. Klimatyzacja, szybki tryb życia, stres, źle dobrane kosmetyki – wszystko to ma negatywny wpływ na stan naszej cery. Niekiedy trądzik, zwłaszcza ten w okolicach żuchwy i szyi, spowodowany jest problemami z zębami! Zanim w pocie czoła przeszukiwać zacznie się Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się trądziku, warto również zbadać morfologię krwi, poziom hormonów w organizmie, poziom witamin. Bardzo często problemy z cerą wynikają z burzą hormonalną, jaką przechodzi organizm. Dlatego często na trądzik skarżą się nastolatki, jak i również kobiety na samym początku ciąży, gdy wyrzut hormonów jest naprawdę wielki. Kolejną kwestią, której należy się przyjrzeć, myśląc o tym, jak pozbyć się trądziku, jest dieta.

Nawyki żywieniowe a wygląd skóry

Nasza dieta ma ogromny wpływ na to, jak wygląd nasza cera. Rozmyślając o tym, jak pozbyć się trądziku, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nasz codzienny jadłospis jest prawidłowo skomponowany, czy nie brakuje w nich podstawowych witamin, zwłaszcza tych z grupy B. Jeśli je się dużo słodyczy i wysokoprzetworzonej żywności, nie należy się dziwić, że stan naszej buzi pozostawia wiele do życzenia. Myśląc o tym, jak pozbyć się trądziku, warto więc przede wszystkim postawić na nowe nawyki żywieniowe – jeść więcej warzyw i owoców a mniej węglowodanów prostych – białej mąki, ryżu czy cukru. Warto pić również duże ilości wody a także napary z ziół wspomagających regenerację naskórka, na przykład herbatkę z bratka.

Jakich kosmetyków używać?

Warto postawić na delikatne kosmetyki pielęgnacyjne, o naturalnych składach, które pozbawione są sztucznych zapachów i ulepszaczy. Zamiast inwestować w chemiczny żel do mycia twarzy o intensywnym zapachu, warto postawić na nierafinowany olej. Często osoby zastanawiające się nad tym, jak pozbyć się trądziku, myślą, że oleje nie są dla nich, bo mogą je jeszcze bardziej zapchać. Nic bardziej mylnego. Oleje dobrze oczyszczą buzię a dodatkowo głęboko nawilżą cerę. Mylne jest przekonanie, że cera trądzikowa nie wymaga nawilżenia, bo sama w sobie jest już wystarczająco tłusta. To właśnie dobre nawilżenie skóry, spowoduje, że nasza cera przestanie być zmuszona do nadmiernej produkcji sebum. Bardzo istotne jest zrozumienie tego aspektu i nie wysuszanie na siłę skóry preparatami na bazie alkoholu czy silnych kwasów złuszczających. Cera trądzikowa to bardzo często również cera wrażliwa!

Makijaż a trądzik

Wiele osób zastanawia się, czy powinno w trakcie kuracji trądzikowej zrezygnować z noszenia makijażu. Oczywiście, znaczna grupa kobiet jest po drugiej stronie barykady i nakłada tony makijażu, mając nadzieję, że przykryje on zły stan cery. Prawda jest taka, że można się malować, mając trądzik. Zasada jest jedna – należy stawiać na dobrej jakości kosmetyki kolorowe. Najlepiej stosować podkłady mineralne, które nie obciążają cery i pozwalają oddychać jej w ciągu dnia. Lepiej zrezygnować w mocno kryjących fluidów oraz nie przypudrowywać ciągle twarzy. W dni, kiedy nie trzeba wychodzić z domu, dobrze zostać bez makijażu i dać skórze pooddychać. Warto wyznaczyć sobie co najmniej jeden dzień w tygodniu, w którym nie będziemy nakładać na naszą cerę zupełnie nic. Bardzo ważne jest również to, aby wieczorem dokładnie zmyć makijaż. Warto zmyć go najpierw czymś tłustym, co rozpuści nawet wodoodporny tusz do rzęs, a potem domyć resztki żelem do buzi. Należy pamiętać, że powinno się wycierać twarz w osobny ręcznik, inny niż stosowany do reszty ciała. Najlepiej używać do tego jednorazowych ręczniczków papierowych.