SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Uroda

Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Każdy z nas chciały do późnych lat swego życia cieszyć się z posiadania pięknych, śnieżnobiałych zębów. Tymczasem uzębienie o ciemnym, nieatrakcyjnym kolorze jest od lat zmorą miliona osób na całym świecie. Wielu z nas, aby poprawić koloryt swego uzębienia bardzo często korzysta z usług wybielania oferowanych przez poszczególne gabinety stomatologiczne. A jak wybielić zęby domowym sposobem?

Jak wybielić zęby, żeby były śnieżnobiałe?

Kolor płytki nazębnej zależy od wielu czynników. Stomatolodzy od wielu lat podkreślają, że istotny wpływ na stan naszego uzębienia odgrywają uwarunkowania genetyczne. Zazwyczaj bywa tak, że osoba która odziedziczyła po swych przodkach krystalicznie biały kolor zębów nie ma jakichkolwiek problemów z utrzymaniem ich w należytym stanie. Z kolei w przypadku tych osób, których zęby mają naturalny odcień lekko beżowy, żółty, a często nawet brązowy, osiągnięcie śnieżnobiałego uzębienia jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Tymczasem piękne, śnieżnobiałe zęby od wielu długich lat są bardzo modne. I nic w tym dziwnego, gdyż dodają one mnóstwo uroku osobistego.

Zęby bardzo często zmieniają również swoją barwę z wiekiem, co w dużym stopniu wynika z procesów zachodzących w starzejącym się organizmie. Ponadto bardzo często jest to związane z poszczególnymi nawykami życiowymi. Pośród wielu z nich można złą dietę, zażywanie używek papierosy, przyjmowanie leków oraz niewłaściwe dbanie o higienę zębów.

Niezwykle ważne w utrzymaniu właściwego stanu jamy ustnej jest regularne oraz bardzo dokładne szczotkowanie zębów. Poza ich myciem każdego dnia rano i wieczorem zalecane jest także ich dokładne szczotkowanie po spożyciu kawy, herbaty, poszczególnych naparów ziołowych, czerwonego wina oraz napojów zawierających substancje mocno barwiące.

Domowe sposoby na skuteczne wybielanie zębów

Oprócz profesjonalnych zabiegów wykonywanych w poszczególnych gabinetach dentystycznych istnieje kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne wybielanie zębów w warunkach domowych.

Pośród wielu z nich można wymienić regularne czyszczenie zębów z użyciem orientalnej kurkumy. Przyprawa ta nie tylko jest powszechnie wykorzystywana w kuchni, lecz posiada działanie przeciwgrzybiczne oraz przeciwbakteryjne. Do poprawy stanu uzębienia zalecane jest używanie kurkumy sproszkowanej. Jej niewielką ilość należy nanieść na szczoteczkę, a następnie bardzo dokładnie szczotkować zęby. Polecane jest także wykonanie pasty z kurkumy. Do tego celu potrzebna jest łyżka sproszkowanej kurkumy, łyżka oleju kokosowego oraz dwie krople olejku miętowego. Wszystkie składniki należy dobrze z sobą wymieszać, a następnie przyrządzoną pastą regularnie szczotkować zęby.

Bardzo popularna jest również metoda wywodząca się z ajurwedy, a więc hinduskiej medycyny naturalnej. Metoda ta polega na płukaniu jamy ustnej olejem. Preparat ten posiada bowiem właściwości antybakteryjnie, przeciwwirusowe oraz działa na zęby oczyszczająco i wybielająco. Do tego celu najlepiej jest używać oleju kokosowego, rzepakowego, lnianego, słonecznikowego czy też sezamowego. W celu przeprowadzenia zabiegu należy zawsze rano wlać do ust około łyżkę wybranego oleju, a następnie przez kilka minut płukać nim jamę ustną. Po wykonaniu tej czynności należy dokładnie umyć żeby pastą.

Sprawdź: Typy urody test

Węgiel aktywny – jak wybielić zęby?

Kolejnym domowym, w pełni sprawdzonym sposobem na wybielanie zębów jest stosowanie węgla aktywnego. Chcąc skorzystać z jego dobroczynnych właściwości trzeba myć nim zęby raz na około 3 – 4 dni. W tym celu węgiel aktywny należy zmieszać z wybraną pastą do zębów lub olejem.

Dużą skutecznością odznacza się także szczotkowanie zębów z użyciem sody oczyszczonej, która to potrafi w doskonały sposób usunąć nagromadzony na zębach, ciemny i nieestetyczny osad. Decydując się na korzystanie z tego produktu, trzeba uważać aby nie uszkodzić szkliwa, bowiem soda oczyszczona działa bardzo intensywnie.

Inne domowe sposoby na wybielanie zębów to mycie ich przy pomocy pasty przyrządzonej z truskawek, płukanie jamy sokiem z cytryny oraz polerowanie zębów wewnętrzną stroną skórki od banana.

Smukłe ciało i niewielki obwód talii – jak osiągnąć?