SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

typy urody test
Lifestyle Uroda

Test na typ urody – czy warto go zrobić?

Nie ma na świecie dwóch takich samych kobiet. Każda z nich różni się pomiędzy sobą przede wszystkim wyglądem, czyli skórą, włosami oraz innymi bardzo istotnymi elementami. Wygląd kobiety może być określony przy pomocy typu urody. Wśród różnych typów kobiecej urody można wymienić cztery podstawowe. Jest to wiosna, lato, jesień oraz zima. Określony typ urody pomaga dobrać odpowiedni rodzaj makijażu, a także stroju. Dlatego z całą pewnością warto wykonać typy urody test i dowiedzieć się, jakim typem jesteśmy.

Czym jest typ urody?

Typ urody określa w dużej mierze charakter wyglądu każdej kobiety. Ma on przede wszystkim związek z rodzajem jej skóry oraz jej niepowtarzalnymi właściwościami. Głównym wyznacznikiem podczas określania typu urody jest jednak tonacja skóry, czyli jej odcień. Dlatego mogły zostać wyróżnione podstawowe typy skóry, wśród których można wymienić następujące:

  • wiosna,
  • lato,
  • jesień,
  • zima.

Kobiety o poszczególnych typach urody różnią się przede wszystkim między sobą wyglądem. Każdy typ charakteryzuje się unikatowym zestawem cech, które nie pojawiają się w innych typach. Są one związane przede wszystkim z wyglądem skóry, ale także oczu czy włosów. Przejdźmy więc dalej – typy urody test.

Sprawdź: SUKIENKI MASKUJĄCE BRZUCH I BIODRA

typy urody test

Jak rozpoznać typ urody? Typy urody test

Rozpoznanie swojego własnego typu urody wcale nie jest tak prostą sprawą, jak to się na początku wydaje. Najbardziej popularny podział typów urody związany jest z porami roku. Na tej podstawie można wstępnie określić posiadany przez siebie typ poprzez dokładne obejrzenie siebie w lustrze. Natomiast jeśli nie jest się pewnym warto skorzystać z gotowych rozwiązań i wykonać test na typ urody. Znajdują się w nim liczne pytania, które są związane z wyglądem i na ich podstawie można określić posiadany przez siebie typ.

NIEWIELKI OBWÓD TALII – jak osiągnąć?

Typ urody wiosna

Wśród różnych typów urody można przede wszystkim wymienić wiosnę. Jest to kobieta o dość jasnym wyglądzie cery, która charakteryzuje się wyjątkową subtelnością. Jednak jej cera może być również dość wrażliwa i bardzo podatna na czynniki zewnętrzne. Często zdarza się, że jest to skóra naczynkowa. Kobieta wiosna opala się na złoto, a jej włosy również są jasnego koloru. Może to być blond lub na przykład jasny brąz. Dzięki określonemu typowi urody z całą pewnością każda wiosna będzie wiedziała, jak w odpowiedni sposób wykonać makijaż.

Typ urody lato

Kolejnym typem urody jest lato, które może wyglądać bardzo zróżnicowanie. Może być ono zarówno jasne i zgaszone, jak i w pełni chłodne. Jednak kolor cery lata jest bardzo ładny i efektownie się prezentuje. Na tego rodzaju skórze zazwyczaj nie występują żadne problemy, co bez wątpienia ma swoje zalety. Cera kobiet o tym typie urody jest porcelanowa lub oliwkowa. Natomiast oczy występują w kolorach szarych, niebieskich lub zielonych. Wszystkie kombinacje są możliwe. Kobiety o typie urody lato bardzo dobrze prezentują się w blondach.

Typ urody jesień

Wśród różnych typów urody można wyszczególnić również jesień, która charakteryzuje się dość ciepłymi barwami. Zazwyczaj kobiety o tym typie mają jasną cerę, na której mogą się znajdować liczne piegi. Jesień zazwyczaj ma także włosy w odcieniu rudym, co jest jej cechą charakterystyczną. Często występują u niej także oczy w kolorze zielonym, co bardzo korzystnie łączy się z rudymi włosami. Z całą pewnością kobiety w tym typie urody bardzo dobre prezentują się na co dzień. Powinny dobierać do swojego typu urody odpowiednio dobrane ubrania.

typy urody test

Typ urody zima

Kolejnym typem kobiecej urody z całą pewnością jest zima. Jest to typ dość chłodny, który najczęściej charakteryzuje się jasną oraz porcelanową cerą. Ma natomiast bardzo ciemne oczy i włosy, które są w szczególny sposób widoczne na tle jasnej twarzy. Usta zimy również zazwyczaj mają bardzo intensywne zabarwienie, co jest jej znakiem rozpoznawczym. Jest to typ urody bardzo ze sobą kontrastujący, ponieważ chłodna cera jest zupełnym przeciwieństwem ciemnych włosów i oczu, dlatego w bardzo uwydatniony sposób się prezentuje. Jest to najbardziej nasycony typ kobiecej urody, dzięki czemu jest ona w odpowiedni sposób podkreślona.