SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Uroda

Krem do twarzy z filtrem – czy warto stosować?

Kremy do twarzy z filtrami UV nie są nowością na naszym rynku. Mnóstwo osób stosuje je każdego roku od wielu lat i może dużo powiedzieć o tym, jakie są skutki ich używania. Czy rzeczywiście opłaca się nakładać na skórę kremy, które mają nas chronić przed szkodliwym działaniem słońca? Warto zgłębić ten temat i wyrobić sobie własną opinię.

O czy musisz wiedzieć, wychodząc na słońce

O tym, że długie przebywanie na słońcu może nam bardzo zaszkodzić wiadomo nie od dziś. Niestety wiele osób ignoruje zalecenia lekarzy i dermatologów. Poparzenia skóry mogą mieć bardzo groźne następstwa. Czerwona, swędząca i pękająca skóra tylko jeden z wielu problemów pojawiających się po bezmyślnej wielogodzinnej ekspozycji na słońce. Trzeba pamiętać o tym, że konsekwencją takiego stanu, zwłaszcza jeśli nie był tylko pojedynczym epizodem, może być nawet złośliwy nowotwór skóry. Oprócz tego każdy, kto chce, aby jego cera na dłużej zachowała młody wygląd, musi wziąć pod uwagę to, że opalanie się na pewno mu w tym nie pomoże.

Słońce jest przyczyną fotostarzenia – niszczy komórki skóry w sposób nieodwracalny. Ścina włókna kolagenowe skóry, które odpowiadają za utrzymanie jędrności skóry, poza tym przyspiesza produkcję wolnych rodników. Najszybciej oznaki starzenia się przez wpływ słońca pojawiają się na twarzy, ale bardzo widoczne są także na szyi i dekolcie. Niestety wciąż wiele osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – nie przejmuje się tym, jak będzie wyglądać ich skóra za kilka czy kilkanaście lat. Opalenizna wciąż imponuje, a jej szybkie uzyskanie jest bardzo nęcące.

Typy urody test

Jak działają kremy z filtrem?

Używanie kremów do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. Stosuje się go tak jak zwykły krem, czyli nakłada na umytą twarz. Dzięki temu, że kremy z filtrami UV są wzbogacone specjalnymi substancjami osłabiającymi w mniejszym lub w większym stopniu wpływ słońca na skórę, ich działanie można zaobserwować już pierwszego dnia stosowania. Po powrocie z plaży lub ze spaceru skóra posmarowana wcześniej kremem z filtrem jest mniej zaczerwieniona lub wcale nie widać na niej rumienia. W zależności od tego, jaki filtr wybierzemy, skóra w ogóle się nie opala albo opala się delikatniej i na ładny, złoty lub brązowy kolor.

Dobry krem zawiera filtry UVA i UVB i na to powinniśmy zwracać uwagę podczas wybierania kremu, którego zadaniem ma być ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Krem do twarzy z filtrem powinien mieć nieco wyższą wysokość filtra niż krem lub balsam, który stosuje się do skóry ciała. Wynika to z tego, że skóra na twarzy, zwłaszcza u kobiet jest cieńsza niż na przykład na rękach, brzuchu czy nogach i wymaga ona intensywniejszej ochrony. Trzeba wziąć pod uwagę, że skóra na policzkach, nosie czy w okolicach oczu często jest wrażliwa, więc naprawdę warto zapewnić jej solidną ochronę przed podrażnieniami i przedwczesnym starzeniem się. Szczególnie osoby o jasnej karnacji powinny starannie dobierać kremy do twarzy z filtrem. Ekspozycja na silne słońce bez takiego zabezpieczenia może skończyć się w ich przypadku bardzo źle.

Sukienki maskujące brzuch i biodra

Dodatkowe korzyści

Wysokiej klasy kremy do twarzy z filtrem wykazują zaawansowane działanie. Wiele marek oferuje produkty tego typu, które dodatkowo intensywnie nawilżają i regenerują skórę. Można zainwestować w krem chroniący przed szkodliwym promieniowaniem przeznaczony dla skóry dojrzałej lub dla dzieci, można też wybrać preparat o szczególnie lekkiej konsystencji, doskonale sprawdzającej się jako baza pod makijaż.

Nie ulega wątpliwości, że warto stosować krem do twarzy z filtrem. Nie jest to duży wydatek, choć można też nabyć produkt ekskluzywny, który nie należy do najtańszych, natomiast jego działanie jest wszechstronne. Ochrona skóry twarzy przed przedwczesnym starzeniem, czyli zwiotczeniem i zmarszczkami jest niezwykle istotna, jeśli chce się dobrze wyglądać. Najważniejsze jednak jest to, że używanie kremów chroniących przed słońcem pomaga zapobiegać niektórym nowotworom skóry.