SzafaTosi.pl

Lifestyle, Moda, Uroda, Zakupy, Zdrowie

Lifestyle Uroda

W pełni skuteczne zabiegi na zniszczone włosy

Włosy to jeden z najważniejszych atutów kobiecej urody. Nic zatem dziwnego, że każda kobieta pragnie posiadać piękne lśniące, grube oraz atrakcyjne włosy. Tymczasem w wielu przypadkach pozostawiają one wiele do życzenia. Mnóstwo kobiet narzeka na posiadanie puszących się, suchych oraz łamliwych kosmyków. Jakie zabiegi na włosy nawilżają oraz przywracają sprężystość i blask?

Dlaczego włosy się niszczą?

Niemalże każda kobieta, niezależnie od posiadanego wieku marzy o tym, aby posiadać piękne, gęste oraz lśniące z daleka włosy. Dzięki temu bowiem panie czują się bardzo atrakcyjne oraz pewne siebie. Niestety koloryzacja czy rozjaśnianie włosów to zabiegi, które często bardzo mocno niszczą kosmyki włosów poddane poszczególnym zabiegom fryzjerskim.

Niekorzystnie na stan włosów wpływa także mocne wycieranie ich ręcznikiem po umyciu czy związywanie gumką na noc. Ponadto niekorzystny wpływ na stan włosów ma także ich wysuszenie gorącym powietrzem oraz stylizacja przy pomocy prostownicy czy lokówki.
Gdy nasze włosy pozostawiają wiele do życzenia warto czym prędzej skorzystać ze sprawdzonych sposobów na ich odbudowę.

Poszczególne zabiegi można wykonywać nie tylko w profesjonalnych zakładach fryzjerskich, lecz także w warunkach domowych. Niemniej aby uzyskać pożądany efekt i na nowo cieszyć się z posiadania pięknych i zdrowych włosów potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość i systematyczność podczas wykonywania poszczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Typy urody test

Domowe zabiegi regeneracyjne na włosy

Istnieje mnóstwo sprawdzonych zabiegów, które pozwalają na posiadanie pięknych, elastycznych oraz lśniących włosów. Pośród wielu z nich można bez wątpienia wymienić olejowanie. Zabieg ten polega na nakładaniu na włosy wybranego oleju roślinnego. Jego regularne stosowanie w znacznym stopniu poprawia kondycję włosów. Po pewnym czasie na nowo nabierają one blasku, witalności oraz pięknie się prezentują. Decydując się na korzystanie z tego typu zabiegu niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiednie dobranie oleju. Tylko bowiem wówczas końcowe efekty mogą być w pełni zadowalające.

Dla osób które posiadają niskoporowate, proste oraz pozbawione objętości i niepodatne na stylizację włosy najlepszy z pewnością okaże się olej palmowy lub kokosowy. Natomiast posiadaczki średnioporowatych włosów, które są osłabione, pozbawione blasku, niedostatecznie nawilżone oraz mają tendencję do rozdwajania powinny sięgnąć po olej jojoba, makadamia, lniany, ryżowy, sezamowy czy też z pestek dyni.A na włosy wysokoporowate, łamliwe, przesuszone oraz wypadające doskonale nadaje się olej arganowy, migdałowy, bawełniany, kukurydziany oraz winogronowy.

Aby uzyskać w pełni zadowalający efekt wybrany olej należy regularnie nakładać na włosy na okres około jednej godziny. Po upływie tego czasu włosy należy umyć szamponem.

Doskonałym sposobem na odbudowę zniszczonych włosów jest także stosowanie mocnych odżywek oraz maseczek powszechnie dostępnych w wielu sklepach z kosmetykami. Posiadając bardzo mocno zniszczone włosy warto sięgnąć po specjalne preparaty dostępne w ampułkach, które oznaczają się w tle innych bardzo wysoką koncentracją składników aktywnych. A gdy powyższe środki zawodzą warto skorzystać z z profesjonalnego zabiegu rekonstrukcji włosów, które pozwala uniknąć ostrego cięcia.

Prostowanie keratynowe – fakty i mity

Zabiegi wykonywane przez fryzjerów

Rekonstrukcja włosów to nie jedyny zabieg oferowany obecnie przez profesjonalne salony fryzjerskie. Od pewnego czasu niezwykle popularne stało się keratynowe prostowanie włosów. Ten w pełni nowoczesny zabieg dogłębnie regeneruje włosy oraz wzmacnia ich cebulki. Po wykonaniu tego zabiegu włosy są na nowo pełne blasku oraz niezwykle pięknie się prezentują. Do jego wykonania wykorzystywane są poszczególne koncentraty składników pielęgnujących, w których za najważniejszy uznaje się keratynę, czyli białko budujące włos. Nałożony preparat fryzjer wciera we włosy przy pomocy prostownicy czy specjalnego żelazka fryzjerskiego. W pełni zadowalający efekt utrzymuje się zazwyczaj przez okres kilku miesięcy.